1. 3. 2018

Ze zmrzlého kopce až do Ligy mistrů

Že sníh, zima a fotbal nejdou dohromady? Nesmysl! Sázková kancelář Fortuna připravila pro fotbalové fanoušky netradiční turnaj na zmrzlém kopci. Šest týmů dorazilo v pátek do Špindlerova Mlýna, aby si hráči zkusili premiérové střetnutí ve Fortuna Sněžná kopačka. Přímo na sjezdovce ve Svatém Petru si to týmy rozdaly ve fotbale do kopce! 

V době, kdy se ruší v Čechách soutěžní zápasy kvůli mrazům, nastoupili tihle borci na lyžařské sjezdovce. Program byl připraven i pro ostatní návštěvníky a celým dnem provázeli Petr Švancara s Luďkem Zelenkou alias legendární Mercedes se Zelím.

A že se hrálo o hodně, to bylo jasné již od samého začátku. Nejenom, že ve hře byl historicky premiérový titul v nevídaném fotbalovém turnaji na sněžném kopci, ale především vítězný tým hrál o cestu na duel Ligy mistrů přímo do Wembley na zápas Tottenhamu proti italskému Juventusu.

 

Soutěžní týmy si to rozdaly pod umělým osvětlením, v krutém mrazu a na zmrzlém terénu. Takové podmínky odmítají i prvoligoví profesionálové, přesto se odhodlaní amatéři turnaje v Krkonoších zúčastnili. Rozhodující bylo i správné obutí, či jestli brankáři zvolili ideální rukavice.

Ve finále si to rozdali Area 114 a Bulhaři, kteří se potkali již v základní skupině a o vítězství musely rozhodovat pokutové kopy. Jenže finále přineslo jiný příběh, kdy se fanoušci pražské Slavie (Area 114) dostali do dvoubrankového vedení, které již nepustili. Díky jejich výkonům nyní poletí celý tým v březnu na odvetu osmifinálového duelu Ligy mistrů do Londýna.

Fortuna Sněžná kopačka 2018