21. 6. 2016

Zbrojovka Brno a Slavia Praha slaví titul přeborníků ČR starších žáků

Stadion Aritmy Praha hostil dne 14. 6. 2016 dvě utkání o přeborníka České republiky kategorie starších žáků ročníků U15 a U14, ve kterých se vždy střetli vítězové české a moravské části soutěží.

Z českých soutěží postoupily do finále týmy AC Sparta Praha s ročníkem U15 a SK Slavia Praha s ročníkem U14. Jejich soupeřem se díky prvenství v moravských TOP skupinách stala v obou ročnících Zbrojovka Brno.

Obě finálová utkání nabídla přítomným 200 divákům špičkový žákovský fotbal s dramatickými závěry, protože obě utkání skončila v základní hrací době nerozhodným výsledkem 1:1 a o vítězech tak musely rozhodovat pokutové kopy. V utkání ročníků U15 nakonec měli pevnější nervy hráči Zbrojovky Brno, v ročníku U14 pak zůstal titul přeborníka České republiky na českém území, protože v penaltách byla úspěšnější Slavia Praha.

FINÁLOVÉ UTKÁNÍ U15

AC Sparta Praha - FC Zbrojovka Brno   1:1 (1:1), PK 2:4
Branky: 14. Kolář - 33. Moussa, rozhodující PK Lhotecký

Sestava SPARTA: Šerák - Gelashvili (49. Sláma), Hájek, Pudhorocký, Szewieczek, Vokřínek, Čejka (46. Pouzar), Kolář, Gabriel Š., Kozák (60. Dvořák), Hložek. Připraveni: Gabriel A., Trachta, Jonáš, Šmejkal. Trenér: Jan Kopáňko

Sestava BRNO: Malecký - Gruber (43. Purrini), Kristen, Žalud, Kavín (62. Gehringer), Šmíd (32. Rolinek), Drápal (49. Pazdera), Kamenský, Moussa (43. Jemelík), Svoboda, Lhotecký. Připraveni: Maděra, Stejskal. Trenér: Janás Martin.

,,Finále republiky se pro nás stalo pomyslnou zlatou tečkou za čtyřletou spoluprací s ročníkem 2001. Těší nás, že se během celého cyklu kluci naladili na stejnou vlnu, a že si většina z nich hledala cestu, jak se dále posouvat ve svém nejen fotbalovém, ale i osobnostním rozvoji. Domníváme se, že si kluci vítězství zasloužili, a to nejen za letošní sezónu, ale i za všechny předchozí ročníky. Výsledky u těchto kategorií samozřejmě nejsou tak podstatné, ale máme-li být objektivní, tak druhých a čtvrtých míst si už kluci užili dost a odměna v podobě velkého zážitku k tomu zkrátka patří. A pro naše kluky se touto odměnou a zážitkem stalo vítězství nad Spartou Praha. O to krásnější je to zážitek, když se právě finále stalo naším posledním společným zápasem a pro kluky posledním zápasem v žákovských kategorií. Přejeme jim hodně štěstí, zdraví a odhodlání do dalšího růstu," okomentovali úspěch svých svěřenců trenéři Martin Janás a Filip Duroň.

FINÁLOVÉ UTKÁNÍ U14

SK Slavia Praha - FC Zbrojovka Brno   1:1 (0:1), PK 4:1
Branky: 59. Toula, rozhodující PK Matys - 22. Lacík

Sestava SLAVIA: Sirotník (70. Surovčík) - Hájek, Leitl (36. Chalupa), Hroník, Štětka, Lytvyn, Křišťan, Kopáček, Hrubeš (36. Matys), Starý, Toula. Připraveni: Janovský, Keller, Veliký, Garagič. Trenér: Martin Hladík.

Sestava BRNO: Stejskal - Ondrášek, Hemerka, Zajíček (36. Vorlický), Chaloupka (36. Kostrůnek), Aldin (54. Svoboda), Jambor, Obert, Lacík (36. Canales, 65. Durek). Připraveni: Škuta, Pelán. Trenér: Jiří Kučera.

,,První poločas tohoto zápasu o mistra republiky jsme nebyli v optimálním rozpoložení jako v minulých zápasech. Chyběla nám lehkost, pohyb a byli jsme svázáni duležitostí tohoto zápasu. Přesto jsme si vytvořili řadu šancí, ale bohužel naše efektivita v zakončení tentokrát dobrá nebyla. Často jsme také ztroskotali na výborně chytajícím brankáři soupeře. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny a přeskupili řady, což se nám vyplatilo. Začali jsme hrát daleko lépe a vytvářeli si tlak, jehož vyústěním bylo vstřelení vyrovnávací branky. V penaltovém rostřelu jsme zachovali klid a vyhráli. Chtěli bychom hráčům moc poděkovat za předvedený výkon a rodičům za povzbuzování, které nám určitě pomohlo," zhodnotil finálové utkání trenér vítězného týmu Martin Hladík.

Finálová utkání se uskutečnila za podpory FAČR a hlavního města Prahy, Evropského města sportu roku 2016.

Přeborník ČR U15 a U14 2016