3. 9. 2019

Zářijové nábory: koncentrovaná fotbalová radost

Září a květen, to jsou ve fotbalovém prostředí již tradiční náborové měsíce. Na fotbalových hřištích po celé České republice se v jejich průběhu můžeme setkat s tisícovkami dětí, které si pod vedením trenérů místních klubů vždy naplno užívají každou minutu pohybu. A jinak tomu nebude ani v nejbližších týdnech.

Také v září 2019 totiž probíhá tzv. Měsíc náborů, což je série několika desítek náborových akcí orientovaných na seznámení se dětí s fotbalem. Dívky a chlapci si na nich budou moci otestovat nejen fotbalové, ale hlavně všeobecné pohybové dovednosti.

Organizátoři náborů si totiž pro účastníky náborů připravují pestrá a zábavná cvičení, která slouží jednak k rozvoji pohybových schopností, ale hlavně, což je neméně důležité, děti baví a přinášejí jim tak dobrý pocit ze sportování.

Připomeňte si, jak vypadaly nábory v květnu tohoto roku v Kunraticích a Žďáru nad Sázavou.

 

 

„Od klubů jsme na květnové nábory obdržely veskrze pozitivní zpětné vazby. Pro fotbalovou základnu je nesmírně důležité, aby se podobných náborových akcí dělalo stále více a více a proto doufáme, že i ty zářijové se budou těšit velké účasti,“ uvádí Grassroots manažer Fotbalové asociace České republiky Michal Blažej.

A dále doplňuje: „Důležitost náborů vnímají stále více i samotné kluby. Díky nim totiž mohou jednak rozšířit vlastní řady, ale současně se jim touto cestou otevírá například možnost navázat spolupráci s místními školami, což může být do budoucna prospěšné pro obě strany.“

Pokud se chcete nějakého ze zářijových náborů zúčastnit, najděte si ten nejbližší vašemu bydlišti na nabory.mujprvnigol.cz.