1. 5. 2019

Začíná Měsíc náborů, FAČR pomáhá hledat nové hvězdičky

Stovky klubů po celé České republice budou hledat nové hvězdičky fotbalových trávníků a Fotbalová asociace České republiky podpoří materiálně i finančně 80 vybraných akcí v jednotlivých krajích a okresech.

Fotbalový projekt Měsíc náborů, který je jednou z částí známého projektu Můj první gól, startuje se začátkem měsíce května. V minulém roce bylo během května a září 2018 ze strany FAČR podpořeno 117 náborových akcí po celé České republice, kterých se dohromady zúčastnilo přes 20 tisíc nadšených dětí.

I díky těmto skvělým akcím vzrostla během měsíců května a září členská základna FAČR mládeže ve věku 5-12 let o více než 8 tisíc nových členů.

"Tyto akce už jsou tradiční součástí našeho fotbalového prostředí, podpořit alespoň jednu akci se snažíme v každém okrese, kterých je 76, dohromady pak v květnu podpoříme 80 náborových akcí především v klubech z menších měst a obcí. Rádi bychom klubům také ukázali, jak je možné podobné akce organizovat ve spolupráci s mateřskými a základními školami, což je v tomto směru velmi důležité a taková spolupráce pak může pro kluby do budoucna být velmi přínosná," přiblížil akce Měsíc náborů Michal Blažej z Grassroots úseku FAČR a koordinátor akcí.

 

"Máme za sebou akce, kdy kluby z těchto akcí získaly i dvacet nových dětí, což je skvělé. Některé děti už předtím sportovaly, ale mnoho z nich to může ke sportování přivést a samozřejmě jsme nejradši, když se začnou věnovat fotbalu," dodal k akcím Jiří Kovárník, Grassroots trenér mládeže pro Pardubický kraj.

Právě Grassroots trenéry mládeže mohou kluby oslovovat pro případnou radu, ale i konkrétní pomoc s organizací náborové akce, a to i mimo akce podpořené ze strany FAČR. V případě zájmu je možno kontaktovat krajského GTM KFS, případně přímo GTM OFS zodpovědného za daný okres.

Pro kluby, které nebudou přímo podpořeny ze strany FAČR, jsou k dispozici alespoň propagační materiály (plakáty, letáky, dopis rodičům, loga, atd.), které si můžete volně stáhnout v přílohách níže, případně na stránkách projektu Můj první gól.

WEBOVÉ STRÁNKY MŮJ PRVNÍ GÓL