6. 10. 2016

Začíná 20. ročník McDonald's Cupu

Pod patronací jednoho z nejslavnějších českých fotbalistů historie Pavla Nedvěda startuje jubilejní dvacátý ročník žákovského turnaje McDonald's Cup, na kterém si každoročně zahraje víc než osmdesát tisíc kluků a holek z prvního stupně základních škol.

Turnaj se hraje ve dvou kategoriích, od 6 do 9 let a od 10 do 11 let. McDonald's Cup se hraje na téměř 4 tisících základních školách České republiky a stále se zapojují další. Finále letošního jubilejního 20. ročníku se bude hrát v 31. května 2017 v Doosan Areně v Plzni. Hlavní cenou pro vítězný tým je zájezd do Turína na zápas Juventusu.

"Je to skvělá akce, na kterou se moc těším. Zúčastním se finálové akce v Plzni, kde doufám, že vyběhnu i na trávník. Je to fantastická věc, Juventus ji také podporuje i tím, že jsem tady. Pozveme vítěze na náš stadion, kde uvidí nejen zápas, ale také zákulisí našeho stadionu. Hlavně si ale myslím, že tyhle turnaje jsou opravdu skvělá věc. Zúčastňuje jich mnoho mladých lidí a je pro ně moc důležité, že místo toho, aby seděli někde u počítačů nebo play-stationů, tak si jdou zahrát fotbal a aktivně sportují, to jim určitě pomůže," řekl Pavel Nedvěd, který je v této sezoně patronem McDonald's Cupu.

V minulosti si McDonald's Cup zahráli i někteří ze současných českých reprezentantů, jako třeba Vladimír Darida, Jiří Skalák, Tomáš Necid, Tomáš Kalas a další. 

Veškeré informace o McDonald's Cupu najdete na www.mcdonaldscup.cz.