27. 10. 2019

Vyjádření k Fotbalovým balíčkům

Po roční odmlce Fotbalová asociace ČR spustila projekt fotbalových balíčků. V letošním roce bylo celkem 5100 fotbalových balíčků určeno aktivním fotbalistům a fotbalistkám ročníku narození 2011 a 2012. 

Iniciativa, která má za cíl podpořit mladé fotbalové naděje v jejich začátcích, se v minulých letech setkala s velkým zájmem. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Od pondělního dopoledne, kdy byly žádosti otevřeny, uběhl jeden jediný den a kapacita balíčků, resp. jejich převážná většina určená pro chlapce, byla kompletně vyčerpána.

Dívky, jimž bylo alokováno 450 balíčků s drobnými barevnými nuancemi, pak vyčerpaly kapacitu v průběhu středy. Pro porovnání – v minulých letech trvalo přibližně 3 týdny, než se obdobná kapacita vyčerpala.

Zájem o balíčky byl enormní, protože informace o balíčcích se bleskově rozšířily mezi rodiči a kluby. Například během pondělního večera byly evidovány dokonce desítky žádostí během jediné minuty.

Systém žádostí byl úplně stejný jako v minulých letech. Tedy o balíček se mohl přihlásit každý, kdo splňoval avizované podmínky, a to od spuštění formuláře v pondělí dopoledne, až do vyčerpání kapacity (nikoliv do 10. 11. - tento termín byl komunikován jako krajní, aby bylo možno balíček dodat do vánočních svátků). Limitované množství balíčků bylo dopředu avizováno a bohužel nemohlo být neomezené. 

Ačkoliv zklamání rodičů a trenérů dětí, na které se s balíčkem nedostalo, je pochopitelné, zástupci FAČR jsou přesvědčeni, že je nepochybně lepší udělat radost 5100 dětem i přes to, že se na všechny v daných ročnících nedostane, než aby tento projekt již nebyl v budoucnu realizován.

Všech 5100 balíčků pro ročníky 2011 a 2012 již v tento moment zná své majitele. Doručeny jim budou před vánočními svátky.