15. 9. 2016

Výběr Prahy třetí na DANUBE Cupu 2016 na Slovensku

Výběr Prahy se zúčastnil mezinárodního turnaje pro kategorii U17, na kterém nakonec obsadil krásné třetí místo za výběrem Bratislavského kraje a vítězem ze Záhřebského futbalového svazu. Z České republiky se turnaje zúčastnil ještě výběr Jihomoravského kraje, který nakonec obsadil poslední osmou příčku.

Vítězem 1. ročníku mezinárodního fotbalového turnaje DANUBE CUP 2016 pro hráče věkové kategorie U17 se stal výběr Záhřebského fotbalového svazu, který po třech vítězstvích v základní skupině shodně 3:0 zdolali ve finále domácí bratislavský výběr 2:0.

Ceny předávali jednotlivcům Justín Javorek, bývalý výborný brankář a trenér, Lázslo Kiss, bývalý vícenásobný reprezentant Maďarska a učastník MS 1982 v Španělsku, v súčastnosti metodik na fotbalovém svazu v Budapešti a Radek Bejbl, bývalý fotbalista Slávie Praha a české reprezentace, v současnosti tréner mládeže ve Viktorii Žižkov. Týmy pak dekorovali předseda BFZ Juraj Jánošík, místopředseda BFZ Miroslav Baxa a předseda TMK BFZ Michal Salenka.

Na organizaci turnaje se podílel Bratislavský samosprávný kraj, dále pak ŠK Tomášov, FK Slovan Ivanka pri Dunaji, MŠK Kráľová pri Senci, OŠK Slovenský Grob, FK Karpaty Limbach a PŠC Pezinok.

Výsledky utkání o celkové umístění

7. – 8. místo
Výber BLSZ (Budapešť) – Výběr Jihomoravského KFS  5:1

5. – 6. místo
Výběr ZsFZ – Výběr GMSLS (Györ) 3:1

3. – 4. místo
Výběr PFS ( Praha) – Výběr FSB ( Bělehrad) 1:1, 4:1 na PK

Finále
Výběr BFZ – Výber ZNS ( Záhreb) 0:2

Nejlepší brankář: Karlo Dražen Bilič (Záhřeb)
Nejlepší střelec:
Uroš Milovanovič (Bělehrad) – 4 góly
Nejlepší hráč: Michal Kobal (Bratislava)

,,Po sportovní stránce se nám turnaj vydařil a obsadili jsme celkové třetí místo po penaltovém rozstřelu, který jsme vyhráli 4:2 nad výběrem FSB (Futdbalski savez Beograda). Utkání v základním čase skončilo 1:1. První utkání jsme vyhráli 3:0 nad výběrem BLSZ (Budapesti Labdarúgó Szövetség), ve druhém jsme prohráli s pozdějším vítězem 0:3, kterým byl výběr ZNS (Zagrebački nogometni savez). Třetí utkání jsme po dramatickém boji proti výběru Západoslovenského kraje nakonec vyhráli 3:2 a hráli o třetí místo, které jsme po penaltovém rozstřelu získali pro sebe. První a třetí utkání ve skupině jsme odehráli velice dobře a zaslouženě vyhráli. Ve druhém jsme udělali moc chyb a soupeř nás za to potrestal třemi góly. Celková organizace a atmosféra turnaje byla na vysoké úrovni. Stínem bylo zranění Davida Součka a Nikolaie Votočky, ale to bohužel k fotbalu také patří," řekl k turnaji Grassroots manažer pražského fotbalového svazu a jeden z trenérů týmu Luboš Zákostelský.