3. 10. 2018

V září proběhlo 64 náborových akcí s podporou FAČR

Září bylo tradičně měsícem, kdy se fotbalové kluby snažily nalákat nové malé fotbalisty a fotbalistky na zelené trávníky. Fotbalová asociace České republiky v rámci svého projektu Měsíc náborů podpořila 64 akcí, na kterých se opět objevily tisíce nadšených dětí ze základních a mateřských škol.

Akce v rámci Měsíce náborů každoročně ve spolupráci s fotbalovými kluby organizuje úsek Grassroots fotbalu FAČR, za které akce zhodnotil člen tohoto úseku Michal Blažej.

"Naši krajští Grassroots trenéři FAČR, ale samozřejmě především kluby opět odvedly skvělou práci, protože na akcích Měsíc náborů byly opět k vidění tisíce dětí, na kterých byla vidět obrovská radost ze sportu a pohybu. Teď už je jen strašně důležitý ten druhý krok, tu spoustu dětí u sportu udržet a pracovat s nimi tak, aby sport milovaly a místo všech možných lákadel dnešní doby se chtěly vracet na hřiště za svými kamarády. To je největší úkol nás všech funkcionářů, trenérů a rodičů, kteří se okolo sportující mládeže pohybujeme."

Jednou z akcí, která v září proběhla, byla i ta v klubu FK Pšovka Mělník, na kterou se můžete podívat v přiloženém videu.

Více informací naleznete na webu projektu MŮJ PRVNÍ GÓL