14. 11. 2018

TRÉNUJ: Koncepce a trénink přípravek

Metodické video TRÉNUJ patří do projektu Můj první gól a je zaměřené na trénink a herní koncepci těch nejmenších, tedy přípravek a pomoci by mělo hlavně trenérům těchto kategorií, ale i rodičům malých fotbalistů a fotbalistek.

,,Hlavním důvodem pro práci s malými dětmi je tvorba vášně a lásky ke sportu, aby děti postupně získávaly návyky a v pozdějším věku aby nám nekončili s fotbalem. Druhým důvodem je zdravotní hledisko, protože bycom rádi, aby se zlepšoval zdravotní stav naší mladé generace pomocí všeobecného pohybového rozvoje," nastínil důvody vytvoření tohoto videa Antonín Barák, vedoucí úseku talentované mládeže a trenér reprezentace do 15 let.


(UPOUTÁVKA)

,,Tréninky v těchto kategoriích by měly probíhat v herním prostředí, protože hra je základ jakéhokoli učebního procesu. Děti se pak budou cítit uvolněné, šťastné a budou se nám do tréninku rády vracet. Předpokladem je i to, že řada z nich bude se sportem aktivně pokračovat a ti nejlepší se mohou objevit i na ligových trávnících a v reprezentaci. V tomto metodickém videu by vám chtěli trenéři Fotbalové asociace ukázat směr, kterým bychom se chtěli ubírat při výchově malých hráčů a hráček a mohli by vás inspirovat při vaší velmi důležité a krásné práci," dodal ještě k obsahu videa Antonín Barák.


(METODICKÉ VIDEO)

,,Není úplně důležité, jestli jednou budou naše děti hrát za reprezentaci, nebo okresní přebor, hlavním posláním nás trenérů je ale to, aby děti fotbal milovaly a ten se stál součástí jejich životů. Pracujme s dětmi tak, aby se vždy těšily na každý další trénink, aby se těšily na vás jako trenéry, na své kamarády, celý proces učení tak pro ně bude daleko příjemnější a jednodušší," dodal na závěr Michal Blažej z Grassroots úseku FAČR a jeden z trenérů v metodickém videu.

WEB PROJEKTU MŮJ PRVNÍ GÓL