24. 4. 2020

Trénuj doma: zápasový speciál

Speciální díl série Trénuj doma se zaměřuje na komplexní přípravu pro utkání, a to i v omezených podmínkách a bez většího počtu spoluhráčů.

,,Tento díl domácího tréninku je použitelný téměř ve všech kategoriích. To zásadní je rozvoj dovedností s míčem, na které jsme v posledních letech často žehrali, ale chceme zde ukázat, jak plánovat celý trénink včetně rychlosti, síly a s přibývajícím věkem i rychlostní vytrvalosti," řekl ke speciálnímu dílu Trénuj doma Antonín Plachý z trenérsko metodického úseku FAČR a jeden z tvůrců dílu.

 

,,Dovednosti využíváme nejen ve formě ovládání míče různými typy kliček, ale i tím, co je v zápasech podstatné, a to je zpracování míče, vedení míče v rychlosti, zakončení, hlavičkování či první doteky pod kontrolu v rychlosti. Tréninkový týden pak můžeme skládat tak, že jeden den jdeme do lesa se sprintovými úseky a pak uděláme třeba 100 střel, druhý den se více zabýváme kličkami a vedením míče v rychlosti, třetí den si trochu více zaposilujeme a zapracujeme na běžecké koordinaci," doplnil ještě Antonín Plachý.

Projekt Trénuj doma je k dispozici také Národní agentuře pro sport a vychází ze čtyř základních okruhů, a to tréninku herních dovedností, posilování a kompenzačních cviků, tréninku brankářů a aktivit pro děti. Všechna videa si můžete prohlédnout v odkazech níže.

 

Videa Trénuj doma na YouTube Můj první gól

HERNÍ DOVEDNOSTI
BRANKÁŘSKÁ CVIČENÍ
KONDICE, POSILOVÁNÍ, KOMPENZACE
DĚTSKÉ AKTIVITY

Materiály lze najít také v systému XPS, který nabízí možnost tréninkové inspirace a FAČR aktuálně poskytuje bezplatně všem zájemcům možnost využití profilicence zdarma.