24. 5. 2017

Slavia válí i v Ondrášovka Cupu, v Rokycanech vyhrála kategorii U12

Ondrášovka Cup, Pohár mládeže FAČR věkových kategorií U8–U13, prozatím patří pražské Slavii. Sešívání ze tří finálových turnajů dokázali vyhrát dva a jsou aktuálně nejúspěšnějším týmem tradiční celostátní soutěže.

Po triumfu v kategorii U13 vybojovala Slavia druhý titul v kategorii U12, když ve finále v Rokycanech porazila Sigmu Olomouc. Třetí pak skončila Sparta.

Základní skupinou prošli mladí fotbalisté z Edenu bez jediné prohry a body ztratili jen při remízách s Baníkem Ostrava a Pardubicemi. Svou skupinu bez potíží vyhráli a jako velcí favorité snadno postoupili do Zlaté skupiny. Ve druhé základní skupině se nejvíce dařilo Spartě, která stejně jako Slavia dvakrát remizovala s Olomoucí a Táborskem, ale také prohrála se Slovanem Liberec. I tak ale šla do další fáze turnaje jako jasný vítěz základní skupiny A.

 

Do dvanáctičlenné Zlaté skupiny se započítávají výsledky s postupujícími týmy ze základní skupiny. V boji o postup mezi elitní čtyřku opět kralovala obě pražská S. Sparta ve Zlaté skupině ani jednou neprohrála a jen jednou remizovala se Zbrojovkou Brno. Slavia sice musela vstřebat porážku se Spartou, která ale ve Zlaté skupině zůstala po remíze ve skupině s Baníkem její jedinou ztrátou.

V semifinále porazila Slavia Zbrojovku Brno 1:0 a prošla do finále. Do něj se překvapivě dostala i Sigma Olomouc, která po vítězství 2:1 poslala Spartu jen do utkání o 3. místo. Olomouci se proti Spartě v Rokycanech dařilo, protože s ní neprohrála ani v základní skupině. Finále patřilo Slavii, která si poradila se Sigmou Olomouc nejtěsnějším rozdílem 1:0. Ve finálové skupině Slavia v obou zápasech udržela čisté konto a po zásluze získala Ondrášovka Cup v kategorii U12. Třetí místo si po výhře 2:1 nad Zbrojovkou Brno zajistila Sparta.

VÝSLEDKY FINÁLOVÉ SKUPINY kategorie U12

SEMIFINÁLE
Slavia Praha - Zbrojovka Brno 1:0
Sigma Olomouc – Sparta Praha 2:1

O 3. MÍSTO
Sparta Praha – Zbrojovka Brno 2:1

FINÁLE
Slavia Praha – Sigma Olomouc 1:0

KONEČNÉ POŘADÍ
1. SK Slavia Praha
2. SK Sigma Olomouc
3. AC Sparta Praha
4. FC Zbrojovka Brno

nejlepší brankář: Adam Šimon  (FK Pardubice)
nejlepší střelec: Adam Proniuk (SK Sigma Olomouc)
nejlepší hráč: Alex Ingardia (FK Teplice) 

Termíny dalších finálových turnajů Ondrášovka Cupu

27. – 28. 5. - U10 - České Budějovice
3. – 4. 6. - U9 - Vysoké Mýto
10. – 11. 6. - U8 - Benešov