12. 6. 2017

SK Plumlov novým králem veteránského fotbalu v ČR

Útulný stadion v Lázních Bohdaneč v pátek 9. 6. 2017 hostil 3. ročník republikového finále veteránského fotbalu. Finálového turnaje se zúčastnilo 14 nejlepších týmů z České republiky a vítěz veteránských soutěží ze Slovenska.

Týmy se utkaly ve třech skupinách po pěti týmech, ze kterých do čtvrtfinále postupovaly dva nejlepší týmy z každé skupiny, doplnily je pak dva nejlepší týmy ze třetích míst. Překvapením turnaje se nakonec stal tým z Olomouckého kraje SK Plumlov, který sice ve skupině získal pouze 6 bodů a obsadil druhou příčku za obhájcem trofeje s Havlíčkova Brodu, ve vyřazovací části ale nejdříve plumlovští hráči smetli pražský Motorlet 5:0, v semifinále a finále si pak díky pokutovým kopům poradili s oběma loňskými finalisty z Lázní Bohdaneč a Havlíčkova Brodu, tedy týmy, které byly nabity zvučnými jmény jako Petr Vladyka, Roman Mareš, Michal Mareš a dalšími.

Turnaje se zúčastnili i osobnosti z fotbalového i veřejného prostředí, za pořádající Pardubický KFS František Vaniš, předseda Olomouckého KFS Stanislav Kaláb, předseda OFS Hradec Králové Martin Zbořil, předseda OFS Pardubice Drahoslav Drábek, nebo starosta města Lázně Bohdaneč Miloš Karafiát, zastupitel kraje Ladislav Štěpánek, za tým Lázní Bohdaneč pak nastoupil radní Pardubického kraje René Živný. Patronem akce pak byl bývalý reprezentant ČR Luboš Kubík.