19. 12. 2018

Semináře ŠKOLA V POHYBU navštívily dvě stovky učitelů tělesné výchovy

V rámci projektu Škola v pohybu, který je jedním z pilířů projektu Můj první gól, proběhlo na přelomu listopadu a prosince 2018 pět seminářů určených pro učitele tělesné výchovy v základních a mateřských školách.

O semináře byl velký zájem a celkově se na těchto akcích konaných postupně v Praze, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech a Teplicích sešlo na dvě stovky učitelů tělesné výchovy, kteří měli zájem se obohatit v jejich krásné a důležité práci.

,,Hlavním záměrem seminářů je učitele inspirovat, motivovat a společně dokázat, aby děti po celé České republice byly při sportování šťastné, spokojené, smály se, odcházely zpocené a hlavně se těšily na další sportovní aktivitu," řekl ke smyslu seminářů Michal Blažej z úseku Grassroots úseku fotbalu Fotbalové asociace.

Na učitele čekali trenéři mládeže z řad FAČR, kteří vždy v teoretické části představili základní principy práce s dětmi a mládeží, poté následovaly praktické ukázky hodin tělesné výchovy s dětmi prvního stupně, učitelé si ale tyto aktivity mohli vyzkoušet i sami, kdy se pod vedením Grassroots trenérů mládeže FAČR ocitli v roli dětí. Jedním z vedoucích kurzů byl už tradičně i Stanislav Duben, Grassroots trenér mládeže pro kraj Vysočina.

,,Chtěli bychom učitele hlavně inspirovat, říct si nějaké principy, které by podle nás měly v hodinách tělesné výchovy být, ukázat si organizaci hodiny, obohatit je i v rámci samotných cvičení, ale zejména chceme s učiteli navázat kontakty pro další případnou spolupráci, kdy je můžeme navštívit a věnovat se jim přímo v jejich školách," řekl Stanislav Duben.

 

 ,,Moc se mi libila videa v rámci teorie, kdy se ukazovaly základní principy vedení hodin. Co dělat pro to, aby to děti bavilo, aby měly ke sportu vztah a i samy si chodily někam zahrát, aby jen neseděly doma nebo v lavicích," řekla učitelka Ivana, která pracuje s dětmi na 2. stupni základní školy. Kurzu se zúčastnil i učitel Aleš, který se mimo učitelství věnuje i trénování malých fotbalistů.

,,Už jsem byl na více seminářích, ale tento se mi opravdu líbil, děti si celou část hodiny hrají, jsou aktivní při minimu rozkazů. Určitě si z tohoto semináře odnáším inspiraci k vedení hodin tělesné výchovy, ale i tréninků dětí." Semináře na Vysočině se zúčastnila i učitelka Martina ze ZŠ a MŠ Věž.

,,Je tady ohromně pozitivní atmosféra a energie, my se tady bavíme, a to znamená, že se pak rozhodně budou bavit i samotné děti, což je podstatné. Jde nám všem hlavně o to, abychom děti dostali od IT techniky ke sportování, aby je to bavilo a aby měly z pohybu radost," dodala po skončení semináře Martina.

Na rok 2019 jsou v plánu dva semináře v každém ze 14 krajů, pozvánky budou na školy opět s předstihem zasílány.

ČLÁNEK O SEMINÁŘI "ŠKOLA V POHYBU" V PRAZE ZDE

Semináře "Škola v pohybu" 2018