24. 1. 2020

Seminář Dialogy v Karlových Varech za účasti FAČR

Výchova dětí ve sportu byla hlavním tématem semináře Dialogy, který proběhl ve středu 22. ledna v Karlových Varech. Jedním z přednášejících byla i Michaela Veselá z Fotbalové asociace České republiky.

Právě manažerka sociálních projektů FAČR Michaela Veselá seminář zahájila tématem Jak pomoci dětem, které něco trápí.

V rámci prezentace představila účastníkům semináře Manuál pro fotbalové trenéry, který se dá aplikovat i v jiných sportech. Zároveň informovala o prevenci šikany a připravovaném projektu Linky bezpečí pro trenéry.

Manuál pro trenéry v dalších sportech: FAČR bude prezentovat oceněnou příručku

Zmíněný Manuál pro fotbalové trenéry byl oceněn Nadací UEFA Foundation for Children Award za rok 2019. Ocenění se dočkal také na Galavečeru Grassroots jako Sociální akce roku.

„Na Linku bezpečí volá každý den 1500 dětí, 1000 z nich se nedovolá. Je to neziskovka, takže bohužel nemá více kapacit a psychologů. Denně odbaví 500 dětí. 75% z nich má závažné problémy,“ předkládala fakta Veselá.

Upozorňovala i na to, že každé dítě je osobnost a musí se k němu přistupovat individuálně.

Kromě semináře v Karlových Varech bude Manuál pro fotbalové trenéry bude v únoru i během jarních měsíců představen i v rámci vzdělávacích programů – ať už interních studií licencí na Fotbalové asociaci České republiky či svazům ledního hokeje, basketbalu nebo Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy (FTVS UK).

V rámci semináře v Karlových Varech přednášeli například i Slavomír Lener, Michal Ježdík či Zdeněk Haník.

Jak pomoci dětem, které něco trápí. FAČR s Linkou bezpečí vydaly manuál, ocenila ho i UEFA