14. 11. 2019

Republikové finále McDonald’s Cupu: V Teplicích a pro obě věkové kategorie

Do celorepublikového kola McDonald’s Cupu vede dlouhá cesta. Kluci a holky musí uspět v turnajích na úrovni škol, okrsků, okresů i krajů, pokud chtějí změřit síly s těmi nejlepšími z celé České republiky.

Motivace je ale obrovská. Elita 23. ročníku se příští rok sejde Na Stínadlech v Teplicích, hrát se bude 2. a 3. června. A stejně jako v minulých letech bude ve hře mimořádná odměna.

Samozřejmostí jsou zlaté medaile a pohár pro vítěze – šampion se ale navrch může těšit na zážitek v podobě návštěvy prvotřídního zápasu, jehož podobu prozradíme v příštích měsících.

Letos se kluci ze ZŠ Sluneční v Šumperku podívali na San Siro při utkání AC Milán – Lazio Řím. Loňští šampioni pro změnu sledovali Žlutou zeď na stadionu Borussie Dortmund, která se tehdy utkala s Herthou Berlín. To jen tak pro ukázku…

Důležitou změnou je každopádně formát republikového finále. Zatímco v minulých letech bylo zvykem, že do něj postupovalo 16 nejlepších týmů pouze ve starší kategorii (4. a 5. třídy), příští červen se týká i kategorie mladších (1. – 3. třídy). V Teplicích se tak dočkáme skutečného Svátku fotbalu.

Více o McDonald’s Cupu najdete zde.