17. 6. 2019

Regions' Cup začíná. Češi jdou na Španěly. “Je to pro nás vrchol kariéry,” říká opora Podolník

Velký start je tady. V úterý 18. června ve 14 hodin vstoupí výběr Královéhradeckého kraje reprezentující Česko do turnaje Regions' Cup, tedy mistrovství Evropy amatérů (hráčů, kteří neměli poslední tři roky profesionální smlouvu). Prvním soupeřem je Španělsko.

“Postup je určitě největší úspěch, jakého jsem ve své kariéře dosáhl. Každý odehraný zápas si užívám na sto deset procent. Navíc v týmu je skvělá parta a všechny kluky znám z divizní soutěže,” těší se Jiří Podolník, obránce Náchoda.

Právě hráči z jeho týmu společně s trutnovskými fotbalisty a borci Dvora Králové tvoří kostru mužstva. Jde o výběr Královéhradeckého kraje, který zvládl národní i evropskou kvalifikaci.

“Jo, je to něco extra. Nastoupíš, hrajou hymnu, máš lvíčka na prsou. Je o tebe postaráno jako o profíka,” doplňuje Jan Šťastný, brankářská jednička z Trutnova.

Extra je i servis, který tým má. Bydlí v Bad Göggingu, v hotelu, kde přespávají soupeři slavného Bayernu Mnichov.

“Hřiště je opravdu na top úrovni. Obrovské plochy, krásný mech,” rozplývá se Podolník. “Je to vše vynikajicí. Hotel je prostorný, s obrovským venkovním bazénem. Uvnitř krásný vyhřívaný bazén, sauna, posilovna. Každý mančaft má svoje tři místnosti,” dodává.

A poslední extra? První soupeř. Španělé jsou supersilní, hrají třetí čtvrté ligy. V nich hledají hráče kluby nejvyšší české soutěže. “Ale my nejedeme na výlet,” ujišťuje trenér Miloš Dvořák.

Regions' Cup začíná. Češi jdou v úterý na Španěly