15. 10. 2018

Projekt "Každý může být reprezentant" tentokrát v Chocni

Ve čtvrtek 4. října 2018 se při báječném „babím létě“ sešlo na útulném stadionku a zeleném trávníku v Chocni 32 mladých fotbalistů a fotbalistek  kategorií U12 a U11 z klubů Pardubického krajského fotbalového svazu,

Důvod  jejich účasti byl jasný. Komise mládeže Pardubického KFS uspořádala další, již sedmé, pokračování projektu s názvem ,,Každý může být reprezentant".

 Mladí adepti fotbalu si během odpolední akce  vyzkoušeli „reprezentační“ trénink vedený mládežnickými trenéry z klubu FK Pardubice - Miroslavem Jirkou a Miroslavem Štichauerem,  šéftrenérem přípravek při FK Pardubice Petrem Kudrnou a čtyřmi grassroots trenéry OFS Patrikem Cincibuchem, Honzou Uhlířem, Slávou Veselým a Martinem Komoněm, kteří se mládežnickým věkovým  kategoriím věnují při každodenní praxi.

Trénink byl zaměřen zejména na HČJ, kde si kluci  mohli vyzkoušet moderní tréninkové metody. Brankáři měli svůj vlastní skupinový trénink, který vedl  šéftrenér  brankářů RFA Pardubického kraje - Ondřej Volšík. Celé tréninkové jednotky se aktivně  zúčastnila i čtveřice patronů,  reprezentantů ČR v mládežnických i dospělých kategoriích - Jiří Letáček, David Huf (dříve SK Jevíčko a TJ Svitavy) a Ladislav Mužík (dříve SK Polička a TJ Svitavy) z Fotbalového klubu Pardubice spolu s Davidem Houskou ze Sigmy Olomouc, dříve SK Polička TJ Svitavy.

Po krátké pauze přišel vrchol fotbalového odpoledne, a to vzájemné utkání bílých proti červeným.

Všichni hráči seřazení v útrobách  stadionku a za zvuku České národní hymny nastoupili ke svému prvnímu  utkání v „reprezentačním“ dresu. Samotné utkání ukázalo, že hráči k utkání přistoupili velmi dobře a za svůj přístup a předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu a sklidili několikrát otevřený potlesk přítomných trenérů a rodičů.

Po herní části jsme již zvolnili tempo a na řadu přišla beseda s našimi hosty, na které nám mladí hráči předali informace, jak se od začátku vyvíjela jejich  kariéra.  Po tomto krátkém představení přišly na  řadu otázky mladíků a také autogramiáda  mladých reprezentantů. Nutno  říci, že při některých odpovědích se kluci zapotili možná více než na hřišti.

Součástí akce byl rovněž seminář mládežnických trenérů, kterých se akce aktivně zúčastnilo celkem 12 napříč všemi stupni licencí. Ti byli zvídavými pozorovateli tréninkových jednotek a cvičení, do kterých se i aktivně zapojovali a též diskutéry s mládežnickými trenéry nad předvedenými TJ i nad problematikou tréninkové přípravy mládeže v jejich klubech.

A je tady finále. Slavnostního ukončení se ujal  Grassroots trenér mládeže Pardubického KFS Jiří Kovárník a člen KM Pardubického KFS Ladislav Matras. Nejlepším hráčům byly předány věcné ceny a následně  pánové předali každému účastníkovi pamětní list, medaili a popřáli mnoho úspěchů v další fotbalové kariéře. Individuální  ceny si odnesli Jan Mošner z SK Vysoké Mýto a Honza Dostál z FK Pardubice, brankářka Adéla Smutná z SK Vysoké Mýto, jako nejlepší hráči svých týmů,  to vše za velkého potlesku všech rodičů, prarodičů a přítomných trenérů. Po slavnostním ukončení proběhlo  společné fotografování, které trvalo  ještě hodně dlouho po slavnostním ukončení.

Co dodat  závěrem?

Opět se ukázalo, že  vidět na hřišti šťastné a spokojené děti je největší odměnou organizátorům akce, stejně tak rodičům všech chlapců.

Určitě je potřeba poděkovat panu Janu Dostálovi, Pavlu Nedvědovi a Janě Nedvědové a celému vedení klubu FK Agria Choceň, které nám poskytlo svůj pěkný  stadionek s celým zázemím. Všem trenérům, kteří ukázali svoji kvalitu, pro kluky připravili kvalitní a zároveň pestrý trénink. Pokud s dětmi budou pracovat takto kvalitní  odborníci, můžeme si být jisti, že se nám v našem kraji podaří vychovat další fotbalové reprezentanty. Další dík patří  Jirkovi Letáčkoviovi, Davidu Hufovi a Láďovi Mužíkovi a především Davidovi Houskovi za jejich přístup a aktivitu během celé akce.   

Děkujeme všem klukům za přístup a chuť do fotbalu, kterou se během akce prezentovali, jejich rodičům, kteří děti sportovně podporovali a vytvořili na akci příjemnou atmosféru. A v neposlední řadě patří také dík členům KM Pardubického KFS, zejména jejímu předsedovi Mgr. Jindřichovi Novotnému a Grassroots trenérovi mládeže Pardubického KFS panu Jiřímu Kovárníkovi, který je hlavním nositelem myšlenky tohoto projektu.

Každý může být reprezentant 2018