29. 6. 2018

"Pro nás byla jedná cesta, postoupit," hodnotí zpětně brankář Štastný

Čeští zástupci v Regions´ Cupu slaví postup na finálový turnaj 2019. Ve třech kvalifikačních zápasech neinkasovali na domácí půdě hráči KFS Hradec Králové ani gól a jejich cestu na evropský šampionát si můžete nyní připomenout v našem souhrnném videu.

Pohár regionů UEFA (UEFA Regions´ Cup) je mezinárodní fotbalová soutěž, která od roku 1999 a navazuje na mistrovství Evropy amatérů ve fotbale, konané v letech 1967 až 1978. Turnaje se účastní hráči nižších soutěží, kteří nemají profesionální smlouvu a jsou ve věku 19 až 40 let.

 

Každou zemi reprezentuje výběr jednoho regionu, který vyhrál domácí kvalifikaci. Tím se stali letos zástupci KFS Hradec Králové, kteří nastoupili v Trutnově k prvnímu duelu proti výběru z Bosny a Hercegoviny, který ovládli jasně 4:0.

V neděli 17.6. navázali Královéhradečtí na úvodní úspěch výhrou 2:0 nad San Marinem a v posledním zápase proti výběru Maďarska tak šlo o přímý souboj o postup na finálový turnaj. Závěrečná bezbranková remíza hrála ve prospěch Východočechů, u kterých v tabulce při shodném sedmibodovém zisku s Maďary rozhodovalo v jejich prospěch skóre a tedy i fakt, že svěřenci trenéra Dvořáka ve třech zápasech ani jednou na domácí půdě neinkasovali.

FAČR ještě jednou gratuluje a přeje na finálovém turnaji ME 2019 mnoho úspěchů!