25. 10. 2019

Patroni McDonald’s Cupu nadchli proti Barceloně celý svět

Slavia se na naši branku valila jako lavina, pokyvoval uznale hlavou trenér Barcelony Ernesto Valverde. Podle jeho slov se Katalánci k výhře protrápili a hlavní hvězdou byl gólman Barcy Marc-André ter Stegen.

Deník El País zase psal o úžasném sebevědomí Slavie, která prý hraje stylem, jako by celou Ligu mistrů měla vyhrát. A k tomu přispívají i současní a bývalí patroni McDonald’s Cupu.

Patron letošního 23. ročníku Vladimír Coufal odehrál proti jednomu z nejlepších týmů světa celých 90 minut. Ještě víc se do historie utkání zapsal náš bývalý patron Jan Bořil, jemuž se v padesáté minutě dokonce museli Ter Stegen a spol. poklonit. Byl to právě levý obránce Slavie, který po přestávce pronikl do vápna a vyrovnal na 1:1.

Slavia po chybě v rozehrávce a gólu Messiho celý první poločas prohrávala – a ani po vyrovnání se z příznivého stavu nemohla těšit příliš dlouho. Sedm minut po Bořilově trefě totiž Suárez otřel míč o Olayinku a výsledek 1:2 i přes neustálé ofenzivní snahy domácích vydržel až do závěrečného hvizdu. I strůjce fantastického výkonu – další patron 23. ročníku McDonald’s Cupu Jindřich Trpišovský – tak zklamaně třímal hlavu v dlaních.

Taky partner McDonald’s Cupu, sportovní kanál České televize ČT sport, ale Trpišovského skvadru vychvaloval do nebes. „Katalánský fotbalový gigant se v závěru jen bránil, na což není zvyklý,“ píše na svém webu.

Slavia zkrátka zase jednou zaujala celý fotbalový svět a McDonald’s Cup je na své patrony, kteří mají celou tuhle parádu na svědomí, náležitě hrdí. Tak hlavně, kluci, nepřestávat. Příště už to bude za body!