12. 5. 2016

Pardubický výběr postoupil do finále Regions´ Cupu

Pardubický krajský fotbalový svaz ve spolupráci s AFK Opatovice nad Labem organizoval semifinálovou skupinu Regions´Cupu, tedy soutěže pro krajské výběry amatérských hráčů.

Regions´ Cup má v Evropě už několikaletou tradici a vždy končí závěrečným turnajem pro 8 nejlepších regionálních týmů amatérských hráčů, u nichž je podmínkou, že nikdy v kariéře nesměli mít podepsanou profesionální smlouvu a nepůsobí v profesionálních soutěžích.

V letošním roce se v České republice utká o titul neprofesionálního mistra sedm krajských výběrů, na Moravě jsou to Jihomoravský, Vysočina, Olomoucký a Zlínský kraj, v české části pak právě na stadionu Opatovic nad Labem kraj Pardubický, Královéhradecký a Pražský fotbalový svaz. Vítěz českého finále postoupí do kvalifikační skupiny o EURO 2017, ve které se střetne s regionálními vítězi s Německa, Izraele a Slovenska.

Výsledky utkání

Pardubický KFS – Královéhradecký KFS   0:0, p.k. 3:1

Královéhradecký KFS – Pražský FS          0:4 (0:2)
Hromas 2, Bláha, Vašut

Pražský FS – Pardubický KFS                1:2 (0:1)
Kadlec – Netušil, Dvořáček

Konečná tabulka:

1. Pardubický KFS                1  1  0   2 : 1    4 b.
2. Pražský FS                       1  0  1   5 : 2    3 b.
3. Královéhradecký KFS       0  1  1   0 : 4    1 b.

Jiří Kovárník, ředitel turnaje: ,,Vedoucí pardubického týmu Martin Škrha s trenéry Miroslavem Teplým a Josefem Mrkvou sestavovali tým na poslední chvíli, základem byli hráči MFK Chrudim (9 hráčů), po jednom zástupci pak náš KFS reprezentovali zástupci Bítovan, Starého Máteřova, Letohradu, Chrasti u Chrudimi, Stolan a Starého Hradiště. Postup na úkor ambiciózních a papírově silnějších soupeřů je pro nás překvapením, i když samozřejmě příjemným, kluci na hřišti ukázali své kvality, do utkání dali všechny své síly a v utkání s Prahou vstřelili dva chytré a krásné góly, které jim zajistily postup do republikového finále. Za výbornou reprezentaci Pardubického KFS jim poděkoval místopředseda VV Pardubického KFS František Vaniš. Těšíme se na souboj s moravským vítězem."

Milan Titěra, trenér výběru Prahy: ,,Po dlouhé době se PFS účastnil Regions cupu, a i přes nelehkou práci při tvorbě týmu se nám podařilo mužstvo pro tento turnaj sestavit. V prvním utkání jsme byli jednoznačně lepším týmem a i fakt, že soupeř hrál druhé utkání v řadě nám pomohlo k vysoké výhře. V následném utkání, které rozhodovalo o vítězi turnaje jsme začali o poznání hůře a zejména v prvním poločase jsme se nemohli dostat do potřebného tempa a kromě dvou střel z vápna jsme šanci neměli. Naopak organizovaná hra Pardubického týmu dokázala využít dvou ztrát na naší polovině a vstřelila dvě parádní branky. Ve druhém poločase se nám podařilo snížit, ale v závěrečných 5 minutách jsme již vyrovnat nedokázali. Po utkání převládalo v našem týmu zklamání, jelikož k postupu bylo velmi blízko. Rád bych poděkoval trenérovi, hráčům i klubům, kteří projevily zájem o spolupráci a gratuluji postupujícím týmům."

Karel Havlíček, vedoucí týmu Královéhradeckého KFS: ,,Náš výběr se v prvním utkání hraném na 2x30 minut střetl s pořadatelským výběrem Pardubického KFS. Vyrovnané utkání skončilo bezbrankovou remízou a o osudu utkání rozhodly až střely ze značky pokutového kopu, v nichž byli šťastnější domácí borci. Ve druhém zápase, které po malé přestávce navazovalo po prvním odehraném utkání, našim hráčům hlavně v druhém poločasu docházely síly a výběr Pražského FS vyhrál zaslouženě vysoko 4:0, čímž se týmu sen o postupu do finále definitivně rozplynul."