7. 6. 2016

Pardubický a Olomoucký kraj se utkají v národním finále Regions' Cupu

Stadion Aritmy Praha bude ve středu 8. 6. 2016 hostit národní finále Regions' Cupu, tedy mistrovství Evropy amatérských hráčů.

Regions´ Cup má v Evropě už několikaletou tradici a vždy končí závěrečným turnajem pro 8 nejlepších regionálních týmů amatérských hráčů, u nichž je podmínkou, že nikdy v kariéře nesměli mít podepsanou profesionální smlouvu a nepůsobí v profesionálních soutěžích.

V letošním roce se v České republice utkalo o titul neprofesionálního mistra sedm krajských výběrů, na Moravě to byly Jihomoravský, Vysočina, Olomoucký a Zlínský kraj, v české části pak kraj Pardubický, Královéhradecký a Pražský fotbalový svaz.

„Regions´ Cup je zajímavým projektem UEFA, která dává této soutěží stále větší váhu a prestiž. Pro všechny zúčastněné týmy je účast velkou zkušeností i zážitkem, především pak na závěrečném turnaji pro osm nejlepších týmů z Evropy. V tuzemsku je to s účastníky podobné jako v Evropě, kdo už si Regions´ Cup vyzkoušel, chce ji hrát znovu. Letos se zúčastnilo celkem sedm výběrů Krajských fotbalových svazů a o motivaci měly postaráno, protože UEFA přidělila do ČR jednu z kvalifikačních skupin. Na  pražské Aritmě se tedy hraje opravdu o hodně,  kdo bude reprezentovat ČR, a to navíc v domácím prostředí. A soupeři do skupiny jsou atraktivní, protože český výběr čekají vítězné týmy z Německa, Slovenska a Izraele! Pevně věřím, že ať už se kvalifikace odehraje v Pardubicích, nebo v Olomouci, bude to v září parádní turnaj, a že náš zástupce postoupí na finálový turnaj, který se uskuteční v červnu 2017,“ řekl před finálovým utkáním vedoucí úseku neprofesionálního fotbalu Otakar Mestek.

Do finále se z české kvalifikační skupiny hrané v Opatovicích nad Labem kvalifikoval výběr Pardubického KFS (celý článek zde), na Moravě si nakonec finálovou účast vybojoval Olomoucký KFS výhrami 5:2 nad Zlínským KFS a v moravském finále 3:0 nad výběrem Jihomoravského kraje, který obhajoval prvenství z roku 2014 (celý článek zde).

OFICIÁLNÍ STRÁNKY UEFA

Národní finále se uskutečnilo za podpory FAČR a hlavního města Prahy, Evropského města sportu roku 2016.

 

 

 

Fotografie k článku