12. 6. 2017

Ondrášovka Cup: Suverénní Slavia v kategorii U8

Bez jediné porážky a pouze se dvěma remízami v základní skupině ovládli mladí fotbalisté Slavie Praha Ondrášovka Cup – Pohár mládeže FAČR v kategorii U8.

Závěrečný turnaj nejmladší kategorie Ondrášovka Cupu se hrál v Benešově a Slavia přidala napříč všemi kategoriemi třetí prvenství. Za „sešívanými“ skončila v Benešově druhá Mladá Boleslav a bronzové medaile získali fotbalisté Sparty.

Slavia U8 navázala v Ondrášovka Cupu na vítězství svých starších kamarádů v kategoriích U12 a U13. O týden dříve kralovali v U9 hráči Hradce Králové, kteří za celý turnaj neprohráli a jen třikrát remizovali. Slavia U8 dokázala výkon mladých hradeckých fotbalistů ještě překonat a jejich bilanci vylepšit. Malí slávisté v Benešově ztratili body z celkového počtu devatenácti utkání jen ve dvou duelech základní skupiny za remízy 3:3 se Sigmou Olomouc a Bohemians 1905.

Svou základní skupinu A Slavia vyhrála a ze skupiny B šel dál do Zlaté skupiny jako vítěz Slovan Liberec, který měl stejně bodů jako druhá Sparta. Překvapením byl postup SK Solnice, týmu z malého dvou a půl tisícového města u Rychnova nad Kněžnou.

Ve Zlaté skupině opět dominovala Slavia, která porazila všechny své soupeře a pasovala se do role favorita v bojích o medaile. Mezi elitní čtveřici se prosadili ještě talentovaní fotbalisté Sigmy Olomouc, Mladé Boleslavi a těsně jako poslední čtvrtý tým Sparta.

V semifinále narazila Slavia na druhé pražské „S“ a vyhrála nad Spartou 4:2. Ve druhém semifinále se o jediný gól radovala Mladá Boleslav, která zdolala Sigmu Olomouc 3:2. Ve finále slávisté proti Mladé Boleslavi nepřipustili žádné zásadní komplikace zvítězili 3:1. Třetí místo patří Spartě, která si snadno poradila s Olomoucí 3:0.