11. 5. 2020

Ondrášovka Cup plánuje brzké odehrání finálových turnajů

Z důvodu opatření kvůli pandemii koronaviru se nemohly odehrát finálové turnaje Ondrášovka Cupu 2019/2020. Vyvrcholení největšího mládežnického turnaje v České republice, který je současně oficiálním Pohárem FAČR kategorií U8 – U13, bylo původně plánováno na šest víkendů v květnu a červnu.

Snahou organizátorů je odehrání závěrečných turnajů v co nejbližším možném termínu.

Dva měsíce bez tréninků i zápasů jsou pro všechny sportovce velice těžké. Mladí fotbalisté z desítek klubů po celé zemi se na jaře těšili na finálové turnaje Ondrášovka Cupu. Do cesty se postavil koronavirus. Dobrá zpráva je, že o svá finále fotbalové naděje nepřijdou!

Pořadatelé Ondrášovka Cupu jsou připraveni odehrát finálové turnaje v souladu s hygienickými opatřeními v okamžiku, kdy bude možné akce s tak vysokým počtem účastníků organizovat. Důležité také je, aby hráči byli z tréninků dostatečně připraveni na zátěž dvoudenního finálového turnaje.

„Byl bych rád, abychom zdůraznili, že u malých dětí je přípravné období, kdy se učí hrát fotbal, po celý rok. Je důležité naučit je hrát fotbal a mít vztah ke sportu. Ta přiměřenost začátku je jasná. Nemůže se na tréninku začít hned naplno a trenéři vědí, jak začít,“ říká ředitel Sportovně-technického oddělení FAČR Jiří Kotrba.

I on se těší na letošní finálové turnaje, které jsou vždy přehlídkou radosti z fotbalu, nadšení a silných emocí u hráčů, trenérů, rodičů i diváků. Děti si z vyvrcholení Ondrášovka Cupu vždy odnášejí spoustu nezapomenutelných zážitků.

„Byli bychom rádi, aby se navázalo na předchozí ročníky, protože teď už se měly hrát finálové turnaje. V předchozích ročnících byl na ně obrovský ohlas. Ale koronavirus byl silnější než naše snažení.

Byli bychom rádi, kdybychom touto soutěží mohli začít. Vidím to jako příklad, jak by to mělo u těchto kategorií vypadat. Mám na mysli formu celodenních turnajů. Není ideální stav, když jedu hodně kilometrů, strávím spoustu času na cestě, abych si pak zahrál jen dvakrát 30 minut. Tohle je systém, který mi k malým dětem pasuje,“ vyzdvihl jeden z důležitých faktorů úspěchu Ondrášovka Cupu Jiří Kotrba.

Finálové turnaje Ondrášovka Cupu 2019/2020 se uskuteční v Šumperku, Benešově, Hradci Králové, Táboře, Vysokém Mýtě a Příbrami.