10. 6. 2019

Ondrášovka Cup kategorie U8 vyhrála Sparta Praha

Poslední finálový turnaj letošního již sedmého ročníku Ondrášovka cupu proběhl ve dnech 8.-9.6. v Chomutově. Tentokrát se jednalo o kategorii U8 a vítězem se stala Sparta Praha.

Sparťanští hráči prokázali na turnaji naprostou dominanci, když zvítězili ve všech zápasech se skórem 48:9 v základní skupině a 46:9 ve zlaté skupině.

Tímto jednoznačným prvním místem stvrdili fantastickou bilanci Sparty Praha v letošním ročníku Ondrášovka cupu. Všech šest týmů ve všech kategoriích U8-U13 bylo na stupni vítězů.

Na druhém místě skončili v Chomutově hráči Slavia Praha. Ty odsunula na druhé místo jediná prohra v nabitém zápasovém programu, a to prohra s jejím pražským rivalem Spartou Praha. Třetí místo vybojoval tým Mostecký FK.

Na turnaj dorazilo opět mnoho vzácných hostů a mezi nimi i ikony českého fotbalu, vicemistři Evropy z roku 1996, Karel Poborský a Petr Kouba.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen David Marushchak z FK Vysočina Jihlava, nejlepším brankářem Ondřej Sura z MFK Frýdek Místek a nejlepším střelcem Kamil Valach z FK Spartak Choceň.

Tradiční soutěž o nejlepší fanouškovský kotel vyhráli „kotelníci“ z SK Benešov. Vítězi vložené driblingové soutěže Top4Football challenge byli vyhlášeni mladí borci ze Sigmy Olomouc.

ONDRÁŠOVKA CUP 2018/2019 - KATEGORIE U8 KONEČNÉ POŘADÍ

1. AC Sparta Praha

2. SK Slavia Praha

3. Mostecký FK

4. SK Benešov

5. FK Spartak Choceň

6. SK Sparta Kolín

7. FK mládeže Vysočina Jihlava

8. FK Mladá Boleslav