27. 8. 2020

Ondrášovka Cup hlásí rekordních 887 týmů, nový ročník poprvé začne superpohárem

Devátá sezóna Ondrášovka Cupu, oficiálního Poháru mládeže FAČR kategorií U8–U13, má svůj výkop už ve středu 2. září. V Komárově u Hořovic bude poprvé odehrán Superpohár a uskuteční se také exhibice za účasti fotbalových legend.

Tvářemi Ondrášovka Cupu, do nějž se letos přihlásilo rekordních 887 týmů, jsou Dominik Plechatý a Markéta Ringelová, mezi patrony přibyl i jeden z nejlepších střelců české fotbalové historie David Lafata.

Superpohár je v programu Ondrášovka Cupu úplnou novinkou. Utkají se o něj celkový vítěz předchozího ročníku AC Sparta Praha a výběr mládežnických akademií z celé republiky (tým MZV FAČR). Zápas začíná na hřišti FK Komárov 2. září v 16 hodin.

Program bude pokračovat charitativní exhibicí mezi starou gardou FK Komárov a týmem složeným ze známých osobností sportovního a kulturního života REAL TOP Praha. Jeho barvy hájí třeba Jan Koller, Vratislav Lokvenc, Jaromír Bosák, Robert Záruba, Vladimír Šmicer, Radek Bejbl, Václav Kadlec, Vojta Dyk nebo Ota Balage. Výtěžek z utkání následně poputuje na dobročinné účely. Součástí superpohárového odpoledne bude i představení oficiální hymny Ondrášovka Cupu. Programem bude provázet sportovní komentátor České televize David Kozohorský za přispění ambasadora projektu Jakuba Koháka.

 

„Chceme všem malým hráčům a hráčkám poděkovat za to, jak zvládají obtížnou dobu a přes všechna omezení si jdou za svým cílem – zlepšovat se ve fotbalovém umění. Superpohár, který je letošní novinkou, bude adekvátním vyvrcholením předchozí sezóny a naladěním na sezónu novou. Věříme, že i díky účasti fotbalových legend půjde o zábavný den pro celou rodinu,“ říká Petr Lacina, manažer Ondrášovka Cupu.

Ondrášovka Cup byl jednou ze tří domácích fotbalových soutěží, které se během poslední sezóny podařilo dohrát. Omezení sportovních akcí na jaře 2020 výrazně ovlivnilo zejména přípravu šesti finálových turnajů, ty se však nakonec za dodržení všech protiepidemických opatření uskutečnily v rekordním období 17 dní. Ani přes prázdniny chuť střetávat se s konkurencí z celé republiky fotbalové mládežníky neopustila, o čemž svědčí i rekordní účast pro další ročník. Celkem se přihlásilo 887 týmů, což je o 84 více než vloni!

V minulé sezóně byl tváří projektu Matěj Chaluš, kapitán reprezentace do 21 let. Letos se této role ujali reprezentant do 21 let a hráč AC Sparta Praha Dominik Plechatý a Markéta Ringelová, sparťanská útočnice a dlouholetá opora ženské fotbalové reprezentace.

„Pro nadcházející sezónu Ondrášovka Cupu jsme se rozhodli pro dvě tváře, muže a ženu. Po složitých měsících, kdy veškeré dění ovlivňovala pandemie, musí Ondrášovka Cup, ale i fotbal a sport obecně, spojovat celou společnost. Pod dojmem poslední doby je tedy naším cílem pro další ročník mládežnického poháru přispět právě k tomuto spojování. Touto cestou také chceme podpořit dívčí fotbal,“ říká Petr Lacina.

Ambasadorem projektu nadále zůstává herec a bavič Jakub Kohák, dlouholetý fotbalový komentátor České televize Pavel Čapek se opět chopí role moderátora. Patrony Ondrášovka Cupu jsou pak bývalí či současní reprezentanti a trenéři Stanislav Vlček, Josef Hušbauer, Jaroslav Hřebík a Jakub Dovalil, k nimž od nové sezóny přibude šestinásobný král ligových střelců David Lafata.

Finálové turnaje pro všechny věkové kategorie jsou naplánovány tradičně na předprázdninový čas roku 2021 a jejich patrony by měli být i reprezentační trenéři týmů U15 - U21 a českého A týmu. Více informací o nadcházejícím ročníku Ondrášovka Cupu naleznete na Facebooku a na www.ondrasovkacup.cz.

Strategie FAČR 2020-2024 bannery