23. 6. 2016

Ondrášovka Cup: Celkovým vítězem Hradec Králové

Ondrášovka Cup 2016 – Pohár mládeže FAČR završil letošní ročník šesti finálovými turnaji. Ačkoli mladí fotbalisté Slavie Praha vyhráli dva turnaje, na celkové prvenství jejich výsledky nestačily. Z celkového triumfu se radují talentovaní fotbalisté FC Hradec Králové, kteří dokázali jeden turnaj vyhrát a v dalších třech se dostali do finále, kde skončili druzí. Ve zbývajících dvou turnajích pak obsadili 5. a 22. místo.

Čtvrtý ročník Ondrášovka Cupu, který je zároveň oficiálním Pohárem mládeže Fotbalové asociace České republiky, se uzavřel v polovině června závěrečným turnajem v Plzni. V letošním roce proběhly čtyři kvalifikační a šest hlavních turnajů ve věkových kategoriích U8 až U13. Celkem se jich zúčastnilo 232 týmů, což je více než 4000 hráčů. Počtem týmů a hráčů se jedná o zcela zásadní projekt, který je realizován ve spolupráci FAČR a generálním partnerem společností Ondrášovka.

V jednotlivých věkových kategoriích dvakrát zvedla nad hlavu pohár pražská Slavia, které se podařilo zvítězit v kategoriích U10 a U11. Další kluby si pak připsaly po jednom vyhraném turnaji.

U13          FC Hradec Králové

Po sečtení výsledků turnajů ve všech věkových kategoriích se stali celkovými vítězi Ondrášovka Cupu 2016 hráči FC Hradec Králové. Bilance mladých hradeckých fotbalistů byla obdivuhodná. Čtyřikrát se probojovali do finále, přičemž jednou dosáhli na prvenství a třikrát na stříbrné medaile. V dalších turnajích obsadili pátou a dvacátou druhou příčku. Na celkovém druhém místě skončila Sparta Praha, které se nepodařilo obhájit loňský titul, a na třetí příčce Sigma Olomouc.

Jen pár dnů po skončení letošního Ondrášovka Cupu už začaly přípravy nového ročníku. Podle organizátorů se Ondrášovka Cup opět rozroste a nabídne ještě větší porci fotbalové radosti.