14. 6. 2016

Olomoucký kraj vítězem národního finále Regions´ Cupu

Stadion Aritmy Praha hostil národní finále Regions´ Cupu, tedy Mistrovství Evropy amatérských hráčů. Vítěz utkání si zajistil účast v kvalifikační skupině na závěrečný turnaj EURO 2017.

Skrze českou kvalifikační skupinu se do finále probojoval tým Pardubického KFS na úkor pražského výběru a výběru Královéhradeckého kraje, z moravské kvalifikace si pak cestu do finále zajistil Olomoucký kraj, a to výhrou 3:0 nad obhájcem prvenství a pátým týmem závěrečného Eura v roce 2015 Jihomoravským krajem a výhrou 5:2 nad Zlínským krajem, který na závěrečném turnaji EURO v roce 2011 dokonce získal bronzové medaile.

Finálové utkání vzali od prvních minut pevně do svých rukou hráči Olomouckého výběru, kteří si velmi dobrou kombinační hrou plnou pohybu a důrazu již během prvního poločasu vystříleli čtyřbrankové vedení a v podstatě tak s předstihem rozhodli, kdo zvedne nad hlavu pohár pro vítěze. Druhý poločas tempo na obou stranách mírně opadlo, ale k vidění byla nadále hodně šancí, dvě z nich dokázali opět proměnit olomoučtí hráči a dovedli tak utkání k jednoznačnému šestibrankovému vítězství. Zaslouženě tak postupují do kvalifikační skupiny s vítězi ze Slovenska, Německa a Izraele. Olomoucký výběr bude mít výhodu domácího prostředí, protože UEFA přidělali pořadatelství do České republiky, na závěrečný turnaj EURO 2017 postoupí pouze vítěz skupiny.

 

Ceny nejlepším týmům a jednotlivcům předal člen Výkonného výboru FAČR za Moravu Miroslav Vrzáček a vedoucí úseku neprofesionálního fotbalu Otakar Mestek. Nejlepším hráčem z poraženého týmu byl organizátory zvolen Tomáš Vácha, jinak hráč MFK Chrudim, z vítězného týmu pak střelec dvou branek Petr Navrátil, hráč klubu FK Jeseník.

Olomoucký KFS – Pardubický KFS    6:0 (4:0)
Branky: 27. a 38. Navrátil, 20. Woitek, 42. Kaďorek, 48. Šinogl, 90. Gargulák
Sestava OLO: Toman (82. Zbořil) – Navrátil, Bubeník (72. Gargulák), Samek, Šinogl (65. Schlehr), Kaďorek, Navrátil, Škoda, Koutný (72. Zimčík), Woitek (77. Bříza), Krejčíř
Sestava PAR: Janda – Dvořáček, Valda, Jindrák, Malý, Kopecký, Žalud (57. Zrůst), Klíma (46. Lacman), Krystl (46. Netušil), Dastych (46. Meduna), Vácha

Rozhodčí: Berka – Fišer, Vlček                  ŽK: 0:2, ČK: 0:1 (66. Netušil – Pardubický KFS)

„Finále Regions´ Cupu proběhlo dle mého názoru perfektně, hrálo se na skvěle připraveném hřišti, vyšlo počasí, k vidění byl velmi kvalitní fotbal, a to zejména ze strany vítězného Olomouckého KFS. Výsledné skóre opravdu odpovídalo obrazu hry a vítězství bylo naprosto zasloužené. Pro organizaci tuzemské kvalifikace UEFA Regions´ Cupu vnímám jako maximálně pozitivní fakt, že finále se účastnil prakticky celý Výkonný výbor i sekretariát vítězného KFS, na reprezentaci České republiky se velmi těší, stejně jako na náročnou organizaci kvalifikační skupiny, ve které se střetnou s výběry ze Slovenska, Německa a Izraele. Osobně jsem přesvědčen, že Olomoucký KFS uspořádá parádní kvalifikační skupinu a že jeho tým má tak vysokou kvalitu, že musí mít jediný cíl, a to postoupit na finálový turnaj EURO v roce 2017,“ zhodnotil české finále Regions´ Cupu vedoucí úseku neprofesionálního fotbalu FAČR Otakar Mestek.

,,Ve finálovém utkání byly k vidění i velmi kvalitní individuální výkony a padly i nádherné branky, které by byly ozdobou utkání na jakékoli úrovni. Hráči ukázali, že i na regionálních úrovních běhá po hřištích mnoho velmi šikovných hráčů. Fotbalová asociace se bude ve spolupráci s krajskými fotbalovými svazy do budoucna snažit, aby se v rámci Regions´ Cupu v České republice měli možnost konfrontovat opravdu ti nejlepší hráči z řad amatérů všech 14 krajů a prestiž této akce bude neustále stoupat. Možnost zahrát si poté kvalifikační skupinu, případně i závěrečný evropský šampionát v národním dresu se lvíčkem na prsou, to by měla být velká motivace pro každého hráče a možná i splnění jejich fotbalových snů, na které by už jinak možná neměli možnost dosáhnout," dodal na závěr Michal Blažej, člen úseku neprofesionálního fotbalu FAČR.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY UEFA REGIONS´ CUPU

Národní finále se uskutečnilo za podpory FAČR a hlavního města Prahy, Evropského města sportu roku 2016.

 

Národní finále Regions´ Cupu 2016