16. 7. 2018

Nábory v květnu přilákaly k fotbalu téměř 2500 nových dětí

Květen byl tradičním měsícem, kdy se fotbalové kluby snažily přilákat nové malé hráče a hráčky do svých řad. Ve spolupráci s Fotbalovou asociací České republiky proběhlo v tomto měsíci 53 podpořených akcí, další stovky probíhaly pod záštitou samotných klubů.

Celkem se akcí zúčastnilo více než 10.000 dětí z 250 škol a školek po celé České republice. V Horních Měcholupech nebo v Klatovech pak přivítali organizátoři téměř pět stovek sportujících dětí, což opět ukázalo, že o tyto je velký zájem, mají smysl a hlavně potenciál přivádět děti ke sportu a fotbalu. Během května a června se pak do fotbalové rodiny FAČR zapsalo 2483 dětí ve věku 5-12 let, z toho nejvíce ve věku 7 let v počtu 480 dětí.

„Tyto náborové akce mají tři hlavní záměry. Prvním je přivedení dětí na hřiště a ukázání jim krásy sportu a pohybu v kolektivu s jejich kamarády, dále ukázat především menším klubům možný koncept a možnosti pořádání náborových akcí a velmi důležitým prvkem je i propojení klubů se školami a školkami v jejich okolí, protože tato spolupráce může být do budoucna prospěšná pro všechny, kluby, školy, ale celý český fotbal a sport,“ přiblížil záměry akce koordinátor akcí Michal Blažej z Grassroots oddělení FAČR.

Dalším náborovým měsícem bude opět tradičně září a kluby již nyní mohou kontkatovat krajské Grassroots trenéry mládeže FAČR a domluvit si s nimi případnou spolupráci na organizaci akce.

Více informací a výstupy z akcí naleznete na webu projektu MŮJ PRVNÍ GÓL.

Měsíc náborů 2018