7. 11. 2016

Náborové měsíce přilákaly k fotbalu více než 11 tisíc dětí

Měsíc náborů, již tradiční akce podporovaná Fotbalovou asociací České republiky v měsících květen a září, má za sebou další rok, ve kterých se FAČR ve spolupráci s kluby snažila hledat nové hvězdičky pro český fotbal.

Měsíc náborů je již pevnou součástí fotbalového prostředí v České republice. Tyto akce mají za cíl ukázat dětem krásy a smysl sportu a v nejlepším případě je přivést na fotbalové trávníky do klubů.

Celkem bylo ze strany FAČR v roce 2016 podpořeno 156 akcí, v obou náborových měsících po 78 akcích, když 7 z těchto akcí bylo zaměřeno pouze na holčičky a podporu dívčího fotbalu. Akce jsou tradičně organizovány jako sportovní dny pro děti ze základních a mateřských škol, kterých se nakonec na zelených trávnících proháněl neuvěřitelný počet, a to téměř 30 000. Velký dopad měly tyto akce i na členskou základnu, která během těchto dvou měsíců vzrostla u mládeže věku U5 - U19 o celých 11 297 nových členů, u dětí ve věku U5 - U11, na které jsou akce hlavně zaměřeny, pak byl nárůst počtu o 9 144 nových členů.

,,Jsme hrozně rádi, kolik se nám zase podařilo přilákat dětí na hřiště, ukázat jim krásy sportu a fotbalu a možná je přivést i mezi naši fotbalovou rodinu. V roce 2016 jsme náborové měsíce pořádali už potřetí a samozřejmě v tom díky úspěšnosti chceme pokračovat i v roce 2017. Projekt má svůj ohlas i na poli marketingu, kdy se nám podařilo sehnat nového partnera pro tyto akce, s jehož pomocí bychom rádi posunuly akce a celý projekt o jeden, ale možná i několik stupínků výše," zhodnotil další rok života náborových akcí Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR a hlavní koordinátor těchto akcí.

,,V této chvíli registrujeme asi 130 ženských týmů a okolo 13 tisíc hráček. Pomáháme klubům ve spolupráci s Grassroots oddělením materiálně i finančně, do budoucna budeme samozřejmě rádi, když se klubů zapojí ještě větší počet a ukážeme i pomocí těchto akcí, že i dívky mohou hrát fotbal a dáme jim tu možnost, aby ho hrály," dodala k zaměření náborů i na dívčí fotbal Nikola Mužíková, Grassroots manažerka FAČR pro ženský fotbal.

Velkým lákadlem v rámci náborových akcí a projektu Můj první gól, který po celý rok informuje fotbalovou veřejnost a především rodiče o možnostech přihlášení svých dětí do FAČR, je možností získání krásného dárku, a to také v průběhu aktuální sezóny 2016/2017. Podmínkou bude pouze platné členství FAČR, rok narození 2009 a registrace na webu projektu www.mujprvnigol.cz. Poté jim bude zaslán balíček od firmy PUMA obsahující sportovní tašku, tréninkový dres, míč č.3., lahev na pití, metodické DVD pro rodiče a propagační materiály reprezentace ČR. O balíček mohou žádat noví, ale i již dříve registrovaní hráči a hráčky ročníku 2009, a to od 12. 9. 2016 nejpozději do 30. 6. 2017. Poslední možný termín podání žádost o balíček, který by měl být doručen před vánočními svátky, je pak 30. 11. 2016, pokud budou balíčky ještě k dispozici, aktuálně jich zbývá cca 1000 kusů.

MŮJ PRVNÍ GÓL
ČLENSTVÍ FAČR

Měsíc náborů - září 2016 akce