19. 5. 2017

Můj fotbal živě: Sokol Kozojedy – Sokol Vysoká Libyně

Minulou neděli se odehrál další díl z nového společného projektu Fotbalové asociace a České televize Můj fotbal živě. Tentokrát jsme zavítali do vůbec nejnižšího patra výkonnostního fotbalu a v plzeňských Kozojedech se bylo na co dívat.

Skvělý fotbal s pěti góly, slavnostní nástup se vším všudy, skoro jak v Lize mistrů nebo nejrůznější atrakce pro nejmenší, ale i ty dříve narozené fanoušky, to bylo nedělní dopoledne v Kozojedech. K doplnění sil bylo připraveno prase, klobásky, guláše a samozřejmě pivo. Oba týmy dostali k dispozici renomované fotbalové rádce Pavla Horvátha (Kozojedy), který trochu zalitoval, že se nemohl zúčastnit týmového soustředění předešlý večer a reprezentačního trenéra české jednadvacítky Vítězslava Lavičku (Vysoká Libyně). Sázku o čepování piva v nedaleké hospůdce nakonec prohrál právě reprezentační trenér, protože jeho tým ztratil zápas 4:1.

 

V tradiční poločasové soutěži s Fortunou, kdy soutěžící střílí na speciálně upravenou branku a může si odnést i několikatisícovou odměnu, tentokrát nikdo úspěšný nebyl. Alespoň si jeden ze šťastlivců vykřičel Sony PS4, když vydržel na jeden nádech křičet slovo gól přes 20 vteřin. Celý zápas nakonec navštívilo úžasných 1 200 diváků a Kozojedy tak strhaly rekordy návštěvnosti IV. B třídy a překonaly i návštěvu následně hraného utkání FNL mezi Frýdkem Místkem a Znojmem. Celé dopoledne zakončilo společné posezení v hospodě s hráči, trenéry i fotbalovými rádci a slavnostní předání tréninkových míčů pro domácí tým.

Další akce Můj fotbal živě startuje už za necelých 14 dní, tedy 27.5. a tentokrát se diváci můžou těšit na vyhrocené derby mezi Kostelcem nad Orlicí a Rychnovem nad Kněžnou.