17. 4. 2019

Můj fotbal živě pomůže fotbalistům v Sierra Leone

V neděli 21. 4. 2019 se uskuteční další ze série přímých přenosů výkonnostního fotbalu nazvaných Můj fotbal živě. Od 10:00 se utkají v rámci pražské 3.A třídy Prague Raptors FC a FC Prosex.

 

Tentokrát čeká diváky skutečná lahůdka, a totiž souboj třetího s posledním, souboj zmiňovaných Prague Raptors FC, který je složen výhradně ze zahraničních hráčů a FC Prosex, tedy týmu složeného z dobrých kamarádů, kteří hrají fotbal, jak již název týmu napovídá, převážně pro radost.

Kromě tradičního přenosu a aktivit, které připravuje Fotbalová asociace ve spolupráci s Českou televizí a hlavním partnerem projektu Fortunou, se utkání stočí i charitativním směrem.

Právě domácí tým Prague Raptors spolupracuje s několika charitativními organizacemi, mezi které patří i původem britská organizace Street Child.

Ta se zaměřuje na pomoc v rozvojových zemích i trochu netradičním způsobem, například právě skrz fotbal. Konkrétně v tomto případě sběrem starých dresů, které najdou své nové využití, pro fotbaluchtivé sportovce na hřištích, třeba právě v Sierra Leone.

Fotbalová asociace se proto rozhodla darovat přes sto dresů různých druhů a různých velikostí. Raptoři zároveň vyzývají všechny příchozí fanoušky, aby se zapojili do této sbírky a přinesli nějaký starší dres pro dobrou věc.