1. 2. 2017

Moravskoslezský kraj vítězem halového turnaje O pohár předsedy ŘKM

Halový turnaj krajských výběrů O pohár předsedy řídící komise Moravy, který se uskutečnil ve dnech 27. - 28. 1. v Pardubicích, ovládli v konkurenci sedmi týmů hráči Moravskoslezského kraje.

Turnaj byl tradičně organizován pro ročník U14, tedy pro hráče narozené 1. 1. 2003 a mladší. Celkově se turnaje zúčastnilo sedm krajských výběrů, z toho bylo 5 moravských a 2 české týmy.

KONEČNÉ POŘADÍ TÝMŮ

1. Moravskoslezský KFS
2. Zlínský KFS
3. Jihomoravský KFS
4. Olomoucký KFS
5. Královéhradecký KFS
6. Pardubický KFS                              
7. KFS Vysočina

Nejlepším hráčem byl vyhlášen Nikola Absolon ze Zlínského KFS, nejlepším brankářem Filip Nalezínek z Pardubického KFS, nejlepšími střelci pak s osmi brankami Filip Uriča z Olomouckého KFS a Filip Vecheta z Jihomoravského KFS.

„S vystoupením týmu Moravskoslezského kraje na tomto vzorně a perfektně zorganizovaném turnaji jsem velmi spokojen. Nejen z hlediska výsledků, ale i s celkovou prezentací tohoto týmu, tedy i se stránkou výchovnou a společenskou, s vystupováním týmu na turnaji i mimo něj, s předvedenými výkony a hlavně bych ocenil vynikající nasazení chlapců a jejich zápal pro hru. Předváděli výborný týmový výkon, který však byl založen na perfektních výkonech jednotlivců, zde bych asi vyzdvihl Jakuba Drozda. Celkově bych turnaj hodnotil jako vynikající, děkujeme Jiřímu Kovárníkovi a Pardubickému KFS za výbornou organizaci a přátelskou atmosféru", zhodnotil turnaj Radim Zajíc, krajský Grassroots trenér mládeže FAČR.

Průběh turnaje byl bezproblémový do kterého zapadli dobrými výkony i všichni rozhodčí. Slavnostní zakončení turnaje proběhlo za účasti hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického, Pavla Blahy, předsedy Řídící komise FAČR pro Moravu a Michala Blaschkeho, předsedy Pardubického KFS.

O pohár předsedy ŘKM 2017