8. 1. 2017

Miroslav Pelta: Změnili jsme myšlení

15. Grassroots Galavečer zná výsledky a jména oceněných. V rámci slavnostního večera je jistě i dál o čem mluvit. Co už řekli někteří slavnostní hosté a vítěz přestižní ankety o nejlepšího českého dorostence ... 

Kateřina Valachová, ministryně mládeže, školství a tělovýchovy

"Jsem ráda, že FAČR myslí i na oblast grassroots. Bez takové podpory bychom se v budoucnu nemohli těšit na úspěchy profi fotbalu nebo reprezentací."

Miroslav Pelta, předseda FAČR

"Chceme jít dál formou přípravy projektů, které k fotbalu přitáhnou pozornost celé základny a hlavně další děti. To je základ všeho, musíme začít na zelené louce a pak se můžeme těšit na další úspěchy. Víc intenzity chceme nasměrovat i k ženskému fotbalu. Máme 320 tisic členů a chceme ostatním asociacím ukazovat určitou cestu. Podporujeme všechny reprezentace, vytvořili jsme regionální akademie. Dřív jsme fotbal dělali trochu od střechy a zajímali se hlavně o top úroveň, teď jsme změnili myšlení. Začínáme od píky, od mládeže a v dohledné době snad budou výsledky vidět."

Michal Sadílek, vítěz ankety o nejlepšího staršího dorostence ČR

"Dvakrát jsem vyhrál mladší dorostence, teď jsem udělal další krok, což jsem si také přál. Hodně si toho vážím, protože v reprezentaci vidím spoustu kvalitních hráčů a vím, že není jednoduché se prosadit. Dnešní ocenění beru hlavně jako výzvu a motivaci do další práce. Byla by chyba, kdybych se tím měl uspokojit a ustrnout. Ale tak jsem to vnímal i v té mladší kategorii."