31. 3. 2020

McDonald's Cup se hrát nebude, patroni posílají hráčům vzkaz!

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu v České republice a s tím spojenými opatřeními se neodehraje letošní, již třiadvacátý ročník tradičního turnaje základních škol, který nese název McDonald's Cup.

Patroni historie turnaje přispěchali směrem k mladým hráčům přesto s důležitým vzkazem. 

Měl to být další velkolepý ročník McDonald's Cupu, tentokrát se „sešívanými“ patrony Jindřichem Trpišovským, trenérem Slavie, a obráncem Vladimírem Coufalem.

Epidemie koronaviru, kvůli níž bylo také odloženo fotbalové mistrovství Evropy, olympijské hry a je přerušena drtivá většina lig a pohárů, ale třiadvacátou sezonu McDonald's Cupu neumožní odehrát.

Věříme, že i díky projektu Fotbalové asociace České republiky s názvem Trénuj doma na fotbal v tomto nelehkém období kluci a holky nezanevřete a brzy vás znovu uvidíme na trávnících v plné síle. A možná ještě silnější než dříve!

„Nezapomínejte na míč. Nemusíte zrovna trénovat na velkém hřišti, i doma ve stísněnějších podmínkách to jde. Přihrávejte si o zeď, obehrávejte svého bráchu, sestru či tátu, střílejte jim góly na malé branky. Tím vším se zdokonalujete. Držím vám pěsti,“ vzkazuje například bývalý kouč reprezentačního týmu do 21 let a patron 11. ročníku McDonald's Cupu Vítězslav Lavička.

Kromě něj poslaly vzkaz nejmladším fotbalovým nadějím, které se tradičně účastní McDonald´s Cupu, i další fotbalové legendy. Podívejte se sami na přiloženém videu.