30. 10. 2018

Královéhradecký kraj uspořádal semináře pro trenéry mládeže

Trenérsko – metodická komise Královéhradeckého KFS ve spolupráci s Nadačním fondem na podporu fotbalové mládeže Královéhradeckého kraje a Krajským úřadem Královéhradeckého kraje uspořádala během měsíce října semináře trenérů mládeže ve všech pěti okresech.

Postupně tak proběhly semináře v Hradci Králové, Červeném Kostelci, Častolovicích, Trutnově a Lázních Bělohrad. Přítomní trenéři se zde mohli inspirovat co se týká obsahu a formy tréninkové jednotky a vedení dětí, což bylo hlavním cílem. Díky podpoře nejvyšších představitelů KH kraje v čele s hejtmanem Jiřím Štěpánem obdrží všichni zúčastnění trenéři jednorázový finanční příspek na svou činnost.

Na úvod každého semináře proběhla prezentace projektu dovednostní olympiády a poté už následoval hlavní program, tedy ukázková TJ pro malé formy fotbalu na téma Rozvoj dovedností v herním prostředí pod vedením trenérů Martina Štěpána z FC Hradec Králové, Grassroots trenérům mládeže FAČR Jana Míla, Otakara Rejfka, Petra Havlíka, Kamila Kaplana, Jaroslava Plevy, Martina Pankráce a Michal Blažeje z Grassroots úseku FAČR.