2. 2. 2018

Komuniké z jednání Komise mládeže FAČR ze dne 26. 1. 2018

Komuniké z jednání Komise mládeže FAČR, Hluk 26. 1. 2018

PŘÍTOMNI KM FAČR: Mgr. Zdeněk Psotka, Ing. Martin Zbořil, Otmar Mansour, Stanislav Duben, Petr Zapletal, Tomáš Bárta
GRASSROOTS PORADNÍ SBOR:
Oldřich Jakubek
VEDOUCÍ SEKRETÁŘ ŘK PRO MORAVU: Radek Šindelář
SEKRETÁŘ MLÁDEŽE FAČR:
Roman Vonášek

Jednání zahájil předseda KM FAČR Zdeněk Psotka. Toto zasedání bylo první v novém složení komise, předseda proto představil plány a cíle komise pro letošní rok. Následně seznámil přítomné s programem zasedání, které bylo schváleno.

1. Informace Mgr. Zdeněk Psotka

- sloučení a.s. a z.s. klubu, pro potřeby Informačního systému FAČR. Problém nastává při zápisech v žákovských kategoriích. Již bylo řešeno s Legislativně právním oddělením (LPO), na příští zasedání přizvat zástupce tohoto oddělení a situaci řešit.

- možné úpravy výše přestupních částek v žákovských kategoriích. Opět připravit dotazy a návrhy pro zástupce LPO.

- mládežnické soutěže - návrh na předkládání soupisky ročníku U15 od nového soutěžního ročníku.

- znovu apel na zrušení stávajícího systému žlutých karet. Na příští zasedání pozvat vedoucího ŘK Top soutěží Martina Drobného z  na konzultaci výše uvedených bodů.

2. Informace Roman Vonášek:

- seznámil s materiálem Grassroots pro VV FAČR. (Příloha č. 1)

- Ondrášovka Cup - po vyhodnocení předkvalifikací a kvalifikací minulého ročníku zazněla velká nespokojenost s přístupem dívčích týmů. Po jednáních se zástupci ženské kopané byl schválen start dívčích týmů i pro nový ročník za jasně a pevně stanovených podmínek. Probíhá příprava pro všech šest finálových turnajů (U8 – U13), proběhla tisková konference a veškeré informace jsou zveřejněny na: http://www.ondrasovkafotbal.cz/

- potvrzená účast týmů na Memoriál Františka Harašty (24. - 27. 7.) – FC Zbrojovka Brno, AC Sparta Praha, FC Viktoria Plzeň, reprezentace ČR, U16, Bratislavský fotbalový svaz – výběr, FK Pardubice, 1. FC Slovácko a FC Baník Ostrava.

- Letní olympiáda dětí a mládeže v roce 2019 bude poprvé i pro výběry děvčat.

Pořadatelem je Liberecký kraj, probíhají první jednání mezi FAČR a organizátory. Chlapci budou hrát svůj turnaj v Liberci, děvčata v Jablonci.

Ředitelem turnajů byl jmenován Jiří štol – GTM Liberecký KFS.

- MVM U16, běží semifinálové skupiny, průběžná informovanost. Finálový turnaj čtyř v Teplicích.

- Československý pohár dorostu U17 a U19 ve spolupráci s městem Velké Bílovice v rámci oslav 100 let od ukončení I. světové války a vzniku Československa. Probíhá jednání a příprava.

- Na příští zasedání připravit návrh přihlášky na žádost o dotaci na mládežnické turnaje. Připraví sekretář KM FAČR společně s Oldřichem Jakubkem, který má tyto turnaje v gesci.

- předložen materiál od Jana Suchopárka – Herní zásady ve fotbalovém utkání. KM FAČR bez připomínek.

 3. Různé

- sjednotit pravidla pro halové turnaje pod KM FAČR, Halová sezóna ČR U13+U15 x O pohár předsedy ŘK Čechy a Moravy U14 (sekretář KM FAČR a GTM).

- při utkáních MKS zajistí pořadatelský KFS zdravotníka na obě utkání.

- Pravidla fotbalu malých forem - mělo být upraveno, zjistit stav. Případně zajistit úpravu, určit osoby z řad KM FAČR a GTM, které se na úpravě budou podílet.

4.     Zasedání Komise mládeže FAČR:

úterý 20. 2. 2018 v 10:00 hod., sídlo FAČR Praha – Strahov, tiskový sál v přízemí