14. 6. 2018

KFS Hradec Králové vstoupil do Regions´ Cupu jasnou výhrou

Čeští zástupci vstoupili do UEFA Regions´ Cupu skvěle. KFS Hradec Králové zdolal v úvodním zápase kvalifikační skupiny 7 v Trutnově soupeře z RFA East Sarajevo jasně 4:0. Gólově se zaskvěl dvěma trefami Martin Kejzlar.

Pohár regionů UEFA (UEFA Regions´ Cup) je mezinárodní fotbalová soutěž, která od roku 1999 a navazuje na mistrovství Evropy amatérů ve fotbale, konané v letech 1967 až 1978. Turnaje se účastní hráči nižších soutěží, kteří nemají profesionální smlouvu a jsou ve věku 19 až 40 let.

Každou zemi reprezentuje výběr jednoho regionu, který vyhrál domácí kvalifikaci. Tím se stali letos zástupci KFS Hradec Králové, kteří nastoupili v Trutnově k prvnímu duelu proti výběru z Bosny a Hercegoviny. Klid na kopačky svěřenců trenéra Dvořáka vnesly už v prvním poločase trefy Hlavy a Kejzlara. Ten po přestávce vstřelil i svůj druhý gól, kterým po předchozí trefě Moravce pečetil konečný stav utkání.

K dalšímu zápasu nastoupí zástupci Královéhradeckého kraje v neděli proti San Marinu. Hrát se bude od 11:00 hodin ve Vrchlabí. 

Foto: Jiří Petr

Regions´ Cup, Group 7:

RFA East Sarajevo - KFS Hradec Králové 0:4 (0:2)

Branky: 27. Hlava, 32. a 78. Kejzlar, 69. Moravec, ŽK: 22. Živković, 35. Elez, 67. Spajić - 30. Vitebský, 54. Holubec.

Sestava KFS H. Králové:   Štastný - Turner, Kovář, Holub (C), Hlava - Vitebský (65. Moravec), Brich (79. Tauchman), Holubec, Zezula - Malý, Kejzlar (83. Tobiáš). Trenér: Miloš Dvořák.