4. 11. 2019

Když fotbal přesahuje do dalších sportů. Manuál pro trenéry zaujal i basketbalisty

Manuál pro trenéry s názvem Jak pomoci dětem, které něco trápí, který letos ve spolupráci s Linkou bezpečí vytvořila Fotbalová asociace České republiky, pomáhá i v dalších sportech. O víkendu byl představen na mezinárodní konferenci pro basketbalové kouče FIBA Europe U14 Get – Together.

Třicetistránková brožura, kterou už ocenila také Nadace UEFA Foundation for Children Award 2019, se zabývá tématy, jako jsou šikana v týmu, kyberšikana, deprese, úzkosti a další. Příručka má být zároveň nápomocna při odhalování a řešení celé řady závažných problémů, o nichž se děti obvykle bojí mluvit.

Jelikož zmíněné trable můžou postihnout i děti v dalších sportech, manuál Jak pomoci dětem, které něco trápí teď využili také basketbalisté. Na víkendové mezinárodní konferenci FIBA Europe U14 Get – Together o něm za Fotbalovou asociaci České republiky přednášela koordinátorka jejích sociálních projektů Michaela Veselá.

„Myslím, že trenéři napříč všemi sporty vědí, že jsou pro děti velkou autoritou a vzorem a mohou jim v mnohém pomoci. Zároveň jsou si vědomi, že k tomu, aby měli funkční tým, potřebují hráče zdravé fyzicky, ale i mentálně. I k tomu pomáhá Manuál pro fotbalové trenéry, který jsme tvořili spolu s odborníky z Linky bezpečí. Představa, že naše práce oslovila i jinou sportovní asociaci mimo fotbalové prostředí, mě osobně velmi těší a vnímám to jako velké ocenění naší práce,“ říká Michaela Veselá.

Konference pořádaná Českou basketbalovou federací se konala v Praze za účasti 34 federací, patnácti členů mládežnické komise a celkem 120 českých i zahraničních trenérů. Účastnili se ji také vrcholní představitelé FIBA Europe včetně její výkonného ředitele Kamila Nováka a prezidenta Turgaye Demirela.

Manuál pro trenéry pomáhá v dalších sportech