22. 10. 2019

Kapacita fotbalových balíčků byla vyčerpána za jediný den!

Obrovský zájem rodičů malých fotbalistů a fotbalistek vyvolalo spuštění žádostí o iniciační fotbalový balíček, který FAČR v letošním roce distribuuje prostřednictvím projektu Můj první gól aktivním členům narozeným v letech 2011 a 2012. V tuto chvíli zbývá k dispozici ještě několik posledních desítek balíčků určených dívkám.

Fotbalová asociace ČR se v letošním roce rozhodla balíčkem podpořit dva ročníky najednou. Možná i to byl jeden z důvodů, proč jejich kapacita byla téměř kompletně vyčerpána za jediný den. 

„Předpokládali jsme, že zájem bude velký, protože se jedná o dva ročníky současně. Nicméně, že se kapacity vyčerpají tak rychle, je pro nás skutečně milým překvapením. Je nám také jasné, že někteří rodiče budou rozmrzelí, že se na ně nedostalo. Nicméně omezená kapacita byla avizována. Jsme ovšem rádi, že je o tento projekt tak velký zájem a že se informace o jeho spuštění rychle rozšířila. Potvrzuje nám to, že pokračovat v intenzivní podpoře fotbalové mládeže je skutečně velmi důležité, ať už materiálně, nebo jinou formou,“ okomentoval situaci ředitel oddělení FAČR Group Václav Kudrna.

V současné chvíli zbývají na webu Můj první gól k dispozici poslední balíčky pro dívky. Poprvé se totiž obsah balíčků pro obě pohlaví mírně liší.

„Ale protože rozvoj a popularizace ženského fotbalu pro nás mají na asociaci zásadní význam, věříme, že i možnost takovéto podpory nám přivede v budoucnu další nové fotbalistky, které naši ženskou fotbalovou základnu rozšíří,“ doplňuje Kudrna.  

Vzhledem k tomu, že se kapacity naplnily velmi rychle, všichni úspěšní žadatelé obdrží balíček ještě před vánočními svátky.