15. 1. 2019

Jak správně jíst? Můj první gól nabídne edukativní videa

Projekt Fotbalové asociace České republiky Můj první gól se rozšířil o další pilíř. Novinkou v projektu je tzv. Strava fotbalistů. Ta si klade za cíl zvýšit povědomí o důležitosti správně nastavené výživy dětí s důrazem na začínající fotbalisty a fotbalistky.

V současné době je možná více než kdy předtím potřebné veřejnost vzdělávat o zásadách správného stravování. Správná výživa má totiž vliv nejen na sportovní výkony, ale i na kvalitu každodenního života.

Na webové stránce mujprvnigol.cz proto budou postupně publikována animovaná edukativní videa, která jednoduchou a hravou formou znázorní, jak a proč dodržovat stěžejní zásady správného stravování, kterými jsou pravidelnost, kvalita a množství stravy.

„V první řadě chceme, aby se děti, ale i rodiče, kteří vytvářejí první a zároveň dlouhodobé návyky svých ratolestí, naučili základním stravovacím pravidlům. Nechceme proto prvoplánově nabízet například ukázkové recepty. To důležité a stěžejní je osvěta a předání know-how. A právě v tom je možná tento projekt odlišný od jiných,“ doplňuje Michal Blažej, Grassroots manažer FAČR.

Odbornou stránku celého obsahu zaštítil nutriční specialista RNDr. Pavel Suchánek, který spolupracuje také s regionálními fotbalovými akademiemi FAČR. Kromě animovaných videí se na webové stránce projektu objeví i doplňkové texty pro všechny, kteří se budou chtít o každém tématu dozvědět více.

FAČR věří, že tento projekt pomůže nejen začínajícím fotbalistům a fotbalistkám na cestě za kvalitním a zdravým životem.