4. 1. 2016

Iniciativa Řekni rasismu NE

Kampaň Řekni rasismu NE se věnuje poselství Say no to racism a navazuje na kampaň UEFA.

Vše začalo v roce 2014 v Ústeckém Kraji, ve městě Ústí nad Labem. Prvním týmem, který podpořil tuto myšlenku, byl FK Junior Děčín, po vyvěšení fotky s logem kampaně se spustila řetězová reakce s nabídkami na focení týmů z Ústí nad Labem a okolí. Postupem času se působnost rozrostla a nyní už se kampaně účastnilo více jak 300 týmů fotbalu, futsalu, plážové kopané, dívčího fotbalu od nejnižších soutěží, až po tu nejvyšší, Synot Ligu. Celkem se v kampani prozatím objevilo cca 4000 hráčů, trenérů a funkcionářů z celé České Republiky.

Projekt nadále usiluje o další rozšíření i do ostatních krajů, aby se stal dalším silným nástrojem, který bude dávat jasně najevo, že rasismus nemá ve sportu žádné místo.

Velkým propagátorem tohoto programu je tým Mongaguá Ústí nad Labem. Klub vznikl ve spolupráci s fotbalovým klubem Mongaguá De Praia ze slunečné Brazílie a jejím odchovancem Rodrigem Tavernou, futsalistou Era Packu Chrudim.

Domácí hřiště je v centru v lokalitě Krásného Března v Ústí nad Labem a v týmu se soustřeďují většinou děti z chudých poměrů, tým je oficiálně podporován Fotbalovou asociací České Republiky v rámci programu UEFA Grassroots.

V případě zájmu o spolupráci je možno využít kontakty níže.

Lukáš Pulko - vedoucí projektu

Tel.: 733 509 445

www.reknirasismune.cz

Email.: info@reknirasismune.cz

Facebook SNTR - https://www.facebook.com/rekninerasismu/

Facebook Mongaguá - https://www.facebook.com/MongaguaUL/

Say no to racism

Strategie FAČR 2020-2024 bannery