28. 8. 2019

Hledání fotbalových hvězdiček pokračuje i v září

Stejně jako v květnu se tradičně i v zářijovém měsíci uskuteční desítky náborových akcí po celé České republice. Díky nim budou mít tisíce dětí možnost poznat skutečnou radost z pohybu a také krásy sportu, především fotbalu. Fotbalová asociace České republiky proto opět volá: „Hledáme fotbalové hvězdičky“!

Stejnojmenná kampaň komunikačně podporovala už květnový Měsíc náborů. Její hlavní linií jsou příběhy slavných gólů třech českých, potažmo československých fotbalových ikon – Bořka Dočkala, Karla Poborského a Antonína Panenky.

Cílem kampaně je propojit hvězdné fotbalové okamžiky minulosti národního týmu s příchodem budoucích talentů, a současně tak ukázat dětem i rodičům, jak jedinečnou hrou fotbal je, a pozvat je na některý z fotbalových náborů v okolí jejich bydliště.

„Stejně jako v minulých letech se těšíme na mnoho krásných akcí plných radosti z pohybu, díky kterým, jak věřím, najdeme i nové fotbalové hvězdičky, které následně rozšíří naši členskou základnu a které nám, doufejme, budou v budoucnu dělat stejnou radost jako všechny tři fotbalové osobnosti zapojené do kampaně,” uvedl Grassroots manažer FAČR Michal Blažej. 

 

Karel Poborský, který se do české fotbalové historie zapsal zejména geniálním lobem proti Portugalsku, je současně vedoucím úseku mládežnických akademií FAČR a i proto náborovým akcím připisuje velkou důležitost.

„Sportovních a pohybových možností je v dnešní době celá řada a hlavně z toho důvodu je opravdu zásadní dělat maximum pro to, aby se členská základna největšího sportovního svazu v Česku neustále rozšiřovala. Je důležité ukázat, v čem je fotbal jedinečný. Společné zážitky, vzpomínky a emoce, to je to, proč fotbal děláme. Za FAČR můžu říct, že budeme skutečně rádi za každého jednotlivého hráče nebo hráčku, který se pro fotbal rozhodne,“ uvedl bývalý fotbalový reprezentant a vicemistr Evropy.

Informace o nejbližších náborových akcích ve vašem okolí najdete na nabory.mujprvnigol.cz.