1. 6. 2016

Havlíčkův Brod obhájil loňské prvenství a stal se mistrem České republiky veteránského fotbalu 2016

Na hřišti pražského Motorletu se konal 2. ročník Republikového finále veteránského fotbalu hráčů nad 40 let.

Finálový turnaj tentokrát přivítal 12 týmů, ve kterých byly opět k vidění známé tváře prvoligové historie, jako jsou Radim Holub, Petr Vladyka nebo Milan Ptáček.

V letošním roce se do finále probojovaly týmy Dynama České Budějovice, SK Camel Jablonec n.N., FC Nový Hradec Králové, FK Chropyně, FK Lázně Bohdaneč, SK Motorlet Praha, FK Baník Sokolov, FK SK Polanka, FC Hněvotín, FK Slavoj Žatec, FK Bohemia Světlá n. S. a automaticky byl do finále nominován loňský vítěz FC Slovan Havlíčkův Brod.

Od prvních utkání bylo na všech týmech patrné, že prestiž finálového turnaje pro hráče nad 40 let obrovsky vzrostla. Kvalita utkání byla na výborné úrovni a především vyřazovací část přinesla velmi kvalitní podívanou. V maratónu 30 utkání se nakonec opakovala historie z roku 2015, když se do finále zaslouženě probojovaly týmy z Havlíčkova Brodu a Lázní Bohdaneč. I díky jedné brance nejlešího střelce turnaje Marka Veise nakonec zvítězil Havlíčkův Brod 2:0 a dokázal tak obhájit prvenství z roku. Vítězstvím si tento tým opět jako první zajistil účast na finálovém turnaji v roce 2017.

„Veteránský fotbal si pomalu na české fotbalové mapě prošlapává svou cestičku. Letošní 2. Mistrovství České republiky veteránů už přilákalo zástupce jedenácti krajů, ve většině z nich musely týmy projít krajským finále. To je ale jen třešnička na dortu, skutečný potenciál veteránského fotbalu dříme v okresech. Pevně věřím, že v blízké budoucnosti bude každý OFS FAČR organizovat svůj veteránský okresní přebor, ze kterého budou vítězové postupovat na krajská finále a tam se bude hrát o 14 vstupenek na finálový turnaj, na kterém by společně s aktuálním vítězem a pořadatelským týmem FAČR startovalo 16 týmů. Vidíme mnohé paralely v zahraničí, podobný systém soutěží mají srovnatelné státy jako Nizozemí a Chorvatsko, od kterých také čerpáme inspiraci,“ přiblížil svůj pohled vedoucí úseku neprofesionálního fotbalu a jeden ze zakladatelů veteránských soutěží nad 40 let Otakar Mestek.

Závěrečného ceremoniálu se zúčastnil i trenér reprezentačního týmu do 21 let Vítězslav Lavička, který společně s Otakarem Mestekem, vedoucím úseku neprofesionálního fotbalu FAČR, předali ceny nejlepším týmům a jednotlivcům.

Konečné pořadí finálového turnaje

1. FC Slovan Havlíčkův Brod (KFS Vysočina) – postup do republikového finále 2017
2. SK Lázně Bohdaneč (Pardubický KFS)
3. FK Slavoj Žatec (Ústecký KFS)
4. FK Baník Sokolov (Karlovarský KFS)
5. SK Dynamo Č. Budějovice 40+  (Jihočeský KFS)
6. SK Motorlet Praha (Pražský KFS)
7. FK SK Polanka (Moravskoslezský KFS)
8. FC Hněvotín (Olomoucký KFS)
9. FK Chropyně (Zlínský KFS)
10. FK Bohemia Světlá n. S. (KFS Vysočina)
11. FC Nový Hradec Králové (Královéhradecký KFS)
12. SK CAMEL Jablonec n. N. (Liberecký KFS)

Individuální ocenění
Nejlepší brankář: Jan Černý (Dynamo České Budějovice 40+)
Nejlepší střelec: Marek Veis - 7 branek (FC Slovan Havlíčkův Brod)
Nejlepší hráč: Marián Václavík (FK Baník Sokolov)
Nejstrarší hráč: Miloslav Zaoral - ročník narození 1950 (FK Orli Chropyně)

Článek  o finálovém turnaji v roce 2015 naleznete zde...

Kompletní výsledky turnaje naleznete v příloze níže

Závěrečný turnaj se uskutečnil za podpory FAČR a hlavního města Prahy, Evropského města sportu roku 2016.

Finále veteránského fotbalu 2016

Strategie FAČR 2020-2024 bannery