15. 11. 2019

Gratulace! Patron McDonald’s Cupu Vladimír Coufal postoupil na EURO

Čtvrteční večer patřil fotbalu. Českému fotbalu. Národnímu týmu se podařilo skvělým výkonem ve druhém poločase otočit výsledek s nevyzpytatelným Kosovem, vyhrát 2:1 a postoupit na EURO 2020. Výrazně k tomu pomohl i patron 23. ročníku McDonald’s Cupu Vladimír Coufal, jenž odehrál celý zápas.

Coufal se do základní sestavy reprezentace probojoval v září a od té doby nepropásl v kvalifikaci ani jednu minutu. V pozici pravého obránce byl u vítězství v Černé Hoře (3:0), nechyběl u slavné výhry doma s Anglií (2:1) a nyní ani u klíčové bitvy proti Kosovu. Nebyl ale sám, kdo kromě těch národních hájil také barvy McDonald’s Cupu.

Přímo na hřišti se totiž o postup na mistrovství Evropy zasloužili také dva další bývalí patroni turnaje. Minulý, 22. ročník turnaje, patronátem zaštítil Honza Bořil, který tvrdí muziku na levém kraji obrany. No a dokonce v roli kapitána dovedl Česko na EURO Vladimír Darida, který byl tváří McDonald’s Cupu v 19. ročníku.

„Je to čistá euforie. Celý sraz jsme chtěli jen jedno – abychom vyhráli. To se podařilo. Jen dobře, že jsme to dnes ukončili. Každé mistrovství, každý koncový turnaj je něčím jedinečný. Jsou to pak vzpomínky na celý život,“ řekl Vláďa hned po utkání.

Kluci, vzpomínky na celý život jsou to i pro nás, malé i velké v McDonald’s Cupu. Díky za ně a držíme palce!