3. 1. 2018

Galavečer Grassroots za rok 2017 proběhne na Žofíně už v neděli

Domácí fotbalová scéna v neděli v rámci 16. Galavečera Grassroots fotbalu České republiky pozná vítěze v anketách o nejlepší hráče a trenéry v kategoriích mládeže, ženského i neprofesionálního fotbalu za kalendářní rok 2017. Akce pořádaná na pražském Žofíně tradičně nezapomene ani na ocenění charitativních projektů a fair-play.

Po dvouleté nadvládě Václava Černého ovládl loni pomyslný trůn mezi staršími dorostenci jiný z českých talentů, Michal Sadílek. Hráč PSV Eindhoven je i letos mezi trojicí kandidátů, kterou doplňují útočník Fiorentiny Martin Graiciar a útočník brněnské Zbrojovky Antonín Růsek.

Mezi mladšími dorostenci se o vítězství popasují sparťanský Adam Hložek, brankář pražské Slavie Jakub Markovič a útočník brněnské Zbrojovky Lukáš Vorlický.

A trenérské kategorie? V ženském fotbale je ve hře Pavel Medynský ze Slavie, kterého doplňují Petr Vlachovský (1. FC Slovácko + reprezentace U19) a Karel Rada (reprezentace A).

16. Galavečer Grassroots začne v neděli na pražském Žofíně v 18:00 s hudebním doprovodem skupiny Fragile. Na pódiu se v roli gratulantů vystřídají významné osobnosti českého fotbalu: bývalá reprezentační legenda Karel Poborský, olympijský vítěz z Nagana, trojnásobný hokejový mistr světa a člen parlamentu ČR Milan Hnilička, chybět nebude na Žofíně ani předseda FAČR Martin Malík.

Záznam z 16. Galavečera Grassroots můžete sledovat v úterý 9. ledna 2018 od 20:05 na ČT Sport.

 

HRÁČSKÉ ANKETY

Nominace:

Fotbal - starší dorostenec: Martin Graiciar (Fiorentina), Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno), Michal Sadílek (PSV Eindhoven)

Fotbal - mladší dorostenec (Cena Vlastislava Marečka): Adam Hložek (AC Sparta Praha), Jakub Markovič (SK Slavia Praha), Lukáš Vorlický (FC Zbrojovka Brno)

Ženský fotbal - talent roku: Michaela Dubcová (1.FC Slovácko), Michaela Khýrová (AC Sparta Praha), Andrea Stašková (AC Sparta Praha)

Futsalista roku: Michal Seidler (Rekord Bielsko-Biala), Tomáš Vnuk (SK Interobal Plzeň), Radim Záruba (ŠK Slovan Bratislava)

Futsal – talent roku: Jan Křemen (SK Interobal Plzeň), Ivan Šarközy (Helas Brno), Dominik Zdržálek (SK Olympik Mělník)

Plážový fotbal: David Černý (SK Bosnia Online EU Teplice)

 

TRENÉRSKÉ ANKETY

Nominace:

Ženský fotbal: Pavel Medynský (SK Slavia Praha), Karel Rada (reprezentace ČR A), Petr Vlachovský (reprezentace WU 19 + 1. FC Slovácko)

Futsal: Martin Brůna (reprezentace ČR U19), Martin Brychta (SK Slavia Praha), Tomáš Neumann (reprezentace ČR A)

Fotbal - dorostenci (bez umístění): David Holoubek (AC Sparta Praha), Luděk Zlámal (1. FC Znojmo)

Fotbal - žáci (bez umístění): Jiří Kovárník (FK Pardubice), Jaroslav Teplan (FC Tempo Praha)

 

DOPROVODNÉ ANKETY

 

Grassroots Cena fair play 2017: Adam Fila (Újezd u Brna)

Grassroots akce roku 2017: 3. místo na ME U19

Grasroots sociální akce roku 2017: Futsal za život

Gambrinus – „Kopeme za fotbal“: TJ Melechovan Kouty