1. 7. 2020

Fotbalisté Slavie vyhráli v Benešově závěrečný turnaj Ondrášovka Cupu

Závěr letošního Ondrášovka Cupu, který je oficiálním Pohárem mládeže FAČR, obstaraly v Benešově finálové turnaje kategorií U8 a U11. 

Nejprve se odehrál turnaj nejmladší kategorie, v níž se z poháru pro vítěze radovali malí fotbalisté 1. FK Příbram, kteří za sebou nechali na dalších medailových pozicích slavné pražské kluby Slavii a Spartu. V kategorii U11, která seriál finálových turnajů uzavřela, dosáhla na jediný letošní titul v Ondrášovka Cup Slavia Praha před svým odvěkým rivalem Spartou a Pardubicemi.

Do turnaje vstoupilo 24 týmů rozdělených do čtyř základních skupin po šesti týmech, z nichž první dva postoupily do Zlaté, další dva do Stříbrné a poslední dva do Bronzové skupiny o konečné umístění. Do tabulky se pak počítá výsledek utkání s týmem, s nímž družstvo postupuje do závěrečných bojů.

V kategorii U11 se už od základních skupin schylovalo k souboji o zlato mezi oběma slavnými pražskými „S“, která prošla úvodní fází turnaje bez jakékoli bodové ztráty.

Slavia měla zvýšenou motivaci, protože zatímco její pražský konkurent vyhrál v Ondrášovka Cupu tři kategorie, „sešívaní“ na svůj letošní triumf stále ještě čekali. Trpělivost se Slavii vyplatila a její tým U11 si udržel neporazitelnost i ve Zlaté skupině. Slavia vyhrála dramatický klíčový duel proti Spartě 2:1 a cestu za pohárem měla otevřenou. Sparta obsadila druhou a FK Pardubice třetí příčku. 

Vítězství Slavie sledoval i reprezentační trenér Jaroslav Šilhavý, jeho hráčská i trenérská kariéra je spojená právě s vršovickým klubem.

Lidem z Ondrášovky i FAČR a všem z celého projektu, kteří se o něj starají, patří velký dík. Děti jsou dychtivé hrát takové turnaje. Máme tady týmy, které postoupily z celé republiky a na jednom místě tak máme možnost vidět talenty, které jsou budoucností našeho fotbalu. Všechno začíná od rodičů, i když jejich ambice jsou někdy příliš velké.

Hlavní je ale ten kluk. Jestli chce fotbal hrát a dává mu všechno, tak se může posunout dál. Poslední roky se náš fotbal nasměroval správným směrem. Chodím na fotbal se svým vnukem, a podle toho, co vidím, tak nemám o budoucnost našeho fotbalu strach,“ zhodnotil Ondrášovka Cup i stav českého mládežnického fotbalu kouč národního mužstva Jaroslav Šilhavý.

 

Po návštěvě v Hradci Králové se vydal do Benešova Matěj Chaluš. Stoper Slovanu Liberec a kapitán reprezentační jedenadvacítky se sice zotavuje po operaci třísel, ale v Benešově jako oficiální tvář Ondrášovka Cupu nemohl chybět. „Je tady hodně slyšet povzbuzování rodičů. Myslím, že kluci si na turnaji užívají skvělou atmosféru. Pro kluky je důležité, aby na sobě pořád makali a fotbal si hlavně užívali,“ shrnul své dojmy z turnaje talentovaný obránce.

Nejvíce vyhraných turnajů si v letošním Ondrášovka Cupu připsala AC Sparta Praha, která ovládla kategorie U9, U10 a U13. Zbývající tři prvenství si pak rozdělily tři kluby – FC Hradec Králové (U12), 1. FK Příbram (U8) a SK Slavia Praha (U11). 

Další videa najdete na YouTube kanále Ondrášovka Cupu

Celkové pořadí kategorie U11

 1. SK Slavia Praha 21                               
 2. AC Sparta Praha 18                               
 3. FK Pardubice 13                   
 4. FC Zbrojovka Brno 12                               
 5. FC Slovácko 6                     
 6. FK Spartak Choceň 5                                                                                
 7. Sportovní klub Solnice 4                     
 8. FC Vítkovice 1919 3                                 

Individuální ocenění:  

 • Nejlepší hráč: Aleksa Ilinčič (SK Slavia Praha)
 • Nejlepší střelec: Filip Zahálka (FK Ústí nad Labem)                
 • Nejlepší brankář: Richard Král (SK Benešov)