19. 9. 2017

Fotbal v chůzi: FAČR láká na nový sport

Fotbalová asociace České republiky nabízí seniorům 60+ (ale nejen jim) novou sportovní disciplínu - fotbal v chůzi. Projekt, jehož patronem je bývalý reprezentant Jan Fiala, bude na Strahově představen v pátek 22.9.2017.

Fotbalová asociace ČR představí nový projekt, který je zaměřen na aktivní sportování seniorů ve věku 60+. Jedná se o FOTBAL V CHŮZI (WALKING FOTBAL), nové odvětví fotbalu, které vzniklo v Anglii před sedmi lety.

VÍCE INFORMACÍ o projektu najdete ZDE.  

Představení projektu proběhne v sídle FAČR v Praze na Strahově v pátek 22. září od 11 hodin, a to jak v rovině teoretické, tak i praktické.

Program:

11:00 Tisková konference mj. za účasti patrona projektu internacionála, bývalého kapitána fotbalové reprezentace Československa JANA FIALY - tiskové středisko FAČR.

12:00 První oficiální mezistátní utkání ČESKO - SLOVENSKO, týmy povedou kapitáni Jan Fiala a Ján Luža - stadion Přátelství, Strahov.

13:00 Turnaj tří týmů složených z trenérů a zaměstnanců FAČR, novinářů a pozvaných osobností (možnost vyzkoušet si nové odvětví na vlastní kůži) – stadion Přátelství, Strahov.

Poznámka:  Novináři, bez ohledu na věk, kteří mají zájem se aktivně zúčastnit turnaje, budou mít k dispozici dresy, ostatní potřebnou výbavu, konkrétně obuv (hraje se na trávě), si je potřeba přinést vlastní. 

S ohledem na snadnou organizaci (sestavení týmu, občerstvení všech účastníků akce, aktivních i pasivních) žádáme o potvrzení účastni na mail: kolar@fotbal.cz

JAK VYPADÁ WALKING FOTBAL V PRAXI SE PODÍVEJTE ZDE:

 

PRAVIDLA FOTBALU V CHŮZI/WALKING FOTBALU najdete ZDE.