15. 3. 2019

FAČR prostřednictvím sociálních projektů pomáhá potřebným

Fotbalová asociace České republiky v rámci Grassroots fotbalu dlouhodobě podporuje velkou šíři sociálních projektů a řadí se tak mezi společnosti, které pomáhají potřebným a zároveň podporují sport hendikepovaných na mnoha úrovních.

Také v letošním roce navazuje Fotbalová asociace České republiky na úspěšnou spolupráci s mnoha neziskovými organizacemi, jimž může pomoci a zároveň podpořit sport hendikepovaných a fotbal zejména.

Hlavním smyslem Grassroots fotbalu je dát možnost hrát fotbal všem bez výjimky, bez ohledu na pohlaví, věk, rasu nebo zdravotní stav, protože Grassroots je fotbal pro všechny.

FAČR tak podpoří projekty, které pomohou sportovat tělesně postiženým, mentálně postiženým, dlouhodobě závislým, duševně nemocným nebo dětem z dětských domovů.

FAČR zároveň pokračuje s podporou projektů pro UEFA Respect a samozřejmostí jsou i soutěže pro veterány, fotbal ve věkové kategorii 40+ a fotbal pro seniory (walking football) ve věkové kategorii 60+.

Velmi se osvědčila i nová spolupráce s Linkou bezpečí a Českým klubem fair play. „Fotbalová asociace ČR společně s Linkou bezpečí vytvořila Manuál pro fotbalové trenéry, který je zpracovaný tak, aby obsahoval nejfrekventovanější témata, jež děti trápí nebo jimiž se trenéři i rodiče zabývají. Jedná se například o šikanu v týmu, deprese, rozvod rodičů a další,“ vysvětluje Michaela Veselá, která má sociální projekty FAČR na starosti.

Aktuálně čeští fotbalisté reprezentují Českou republiku na olympiádě mentálně postižených sportovců v Abú Dhabi.

Úspěchy a ocenění Sociálních projektů FAČR v letech 2017 a 2018

  • Uefa Foundation for Children Projekt roku 2017 – Dětský domov cup
  • Uefa Foundation for Children Projekt roku 2018 – Speciální olympiády
  • Sociální akce roku 2018 – Walking football
  • Special Olympics Europe – Being a Leader of Inclusion in European Football 2017-18

 Na YouTube kanále FAČR si můžete pustit všechna videa z Dětského domov Cup 2018 nebo další videa v rámci sociálních projektů ZDE.