22. 9. 2017

FAČR prezentovala fotbal v chůzi: Češi prohráli se Slovenskem

FAČR zahájila propagaci fotbalu v chůzi (walking fotbalu), který je prioritně určený seniorům nad 60 let a jehož patronem je dlouholetý kapitán československé fotbalové reprezentace Jan Fiala. V rámci předváděcího turnaje došlo mj. i na první oficiální utkání Česka se Slovenskem, které na Strahově domácí tým prohrál 1:2.

„Chceme se věnovat fotbalu v každém věku, aby byl fotbal přístupný pro všechny. Fotbal má být láskou na celý život. I proto rozjíždíme projekty jako je veteránský fotbal (40+) a nyní i tedy seniorský fotbal v chůzi,“ odstartoval nové téma na tiskové konferenci Generální sekretář FAČR Rudolf Řepka.

Ambicí asociace je nyní zjistit zájem o tento projekt a na základě následné analýzy vytvořit v roce 2018 celostátní turnajovou soutěž ve fotbalu v chůzi, jehož vrcholem by následně mohlo být oficiální mistrovství České republiky.

PRAVIDLA FOTBALU V CHŮZI/WALKING FOTBALU najdete ZDE.

„Mně se na tom projektu nejvíc líbí, že spojuje tři nesmírně důležité věci: sport, prevenci a sociální začleňování. Pokud se lidé mohou navíc setkávat kvůli fotbalu, tak je to pro nás jako FAČR samozřejmě bonus navíc,“ uvedla manažerka sociálních projektů FAČR Michaela Veselá.

TK k fotbalu v chůzi najdete ZDE

V rámci předvádějícího projektu fotbalu v chůzi došlo nejen na turnaj osobností, ale i na první oficiální utkání reprezentací Česka a Slovenska. Východní sousedé se v první minutovce dostali ze dvou penalt po technických chybách soupeře do vedení, na které dokázal ve druhém poločase reagovat už jen Bohuslav Šilar a Česko tak nakonec podlehlo v této premiéře Slovensku 1:2.