12. 5. 2020

Děti trénují na přeložený DDCup, ocenil je i Sionko

Tradiční dětský turnaj O pohár české fotbalové reprezentace se sice musel kvůli pandemii koronaviru přesunout na později, ale o to víc děti mohou trénovat. Ty v dětském domově v Dolních Počernicích v úterý odpoledne navštívil a povzbudil manažer národního týmu a bývalý reprezentant Libor Sionko.

Fotbalový turnaj v rámci DDCupu 2020 měl vrcholit v květnu, a to finálovými zápasy v Praze na Strahově. Což ale kvůli pandemii koronaviru nebylo možné.

„Já jsem rád, že reprezentace má nad tímhle projektem záštitu. A je moc fajn na vlastní oči vidět, že se děti na ten turnaj připravují, i když se musel přesunout na později. Snad se brzy potkáme znovu na hřišti, což bude znamenat, že už jsme koronavirus porazili,“ řekl Libor Sionko.

A manažerka sociálních projektů Fotbalové asociace ČR Michaela Veselá pro něj i pro děti měla dobrou zprávu: „Díky postupnému rozvolňování opatření budeme moci už v červnu začít kvalifikační fázi turnaje. Každopádně bylo fajn vidět reakce dětí na video s trenérem reprezentace Jaroslavem Šilhavým, který děti vyzval, aby trénovaly. I proto jsme v Dolních Počernicích byli, abychom tu aktivitu ocenili.“

DDCup (Dětský domov Cup) je soutěž pro dětské domovy z celého Česka, a to v několika sportovních disciplínách. Jednou z nich je právě fotbal, a nad fotbalovým turnajem má každoročně záštitu právě národní tým.